Wybory samorządowe – niedziela, 7 kwietnia

WW - obrazek wyróżniający (7)

Wybory samorządowe to czas, kiedy decydujemy o przyszłości naszych wspólnot. Wybierzemy włodarzy naszych gmin, powiatów i województw. Każdy z tych samorządów zajmuje się sprawami dla nas ważnymi i bliskimi – szkołami, drogami, szpitalami, etc. W każdej z naszych małych ojczyzn mamy wiele problemów i konfliktów do rozwiązania. Od tego, kogo wybierzemy będzie zależało, jak te sprawy się potoczą.

Wybory samorządowe są nam szczególnie bliskie, ponieważ mówimy w nich o naszych codziennych potrzebach, problemach i sposobach radzenia sobie z nimi. W nadchodzących wyborach samorządowych wybierzemy na kolejne 5 lat ponad 2, 5 tys. wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast oraz około 40 tys. radnych rad gmin. W całym kraju do 314 powiatów wybierzemy około 6300 radnych. Łącznie w wyborach do 16 sejmików województw wybierzemy ponad 500 radnych.

Jest to duża liczba osób, które będą decydowały o kwestiach dla nas podstawowych jak drogi, szkoły i szpitale. Nasi przedstawiciele i przedstawicielki będą również wyznaczali kierunki rozwoju naszych wspólnot. Będą mieli wpływ na to, w jaki sposób poradzimy sobie z ociepleniem klimatu, jak będziemy wprowadzali energetykę odnawialną, czy nasze społeczności będą równo traktowane i nikt nie będzie zostawiony poza nawiasem.

 

Zanim wybierzesz się na głosowanie:

 

Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców, gdzie znajdziesz informację o miejscu głosowania

 

Skorzystaj z wyszukiwarki i poznaj kandydatów na swoim terenie

 

Dlaczego udział obywateli w wyborach samorządowych jest ważny?

Aktywny udział obywateli w wyborach samorządowych jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa demokratycznego, zapewnia lepszą reprezentację lokalnych interesów i umożliwia skuteczniejsze zarządzanie sprawami publicznymi na poziomie lokalnym.

To my obywatele decydujemy o naszej przyszłości wybierając naszych przedstawicieli w osobach radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wybierzmy tych, którzy patrzą szerzej i dalej. Wspólnie wybierzmy naszych przedstawicieli, nie zostawiajmy tego innym.

***

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!