Publikujemy plan spotkań z uczestnikami akcji „Pytamy o zielone” w bieżącym tygodniu – są to ostatnie zaplanowane obecnie spotkania. Zapraszamy do udziału. We wszystkich przypadkach obowiązuje rejestracja – link do spotkania przyjdzie na adres e-mail podany podczas rejestracji na spotkanie na platformie Zoom. Spotkania są otwarte też dla osób nieuczestniczących w akcji „Pytamy o zielone”.
12 marca (wtorek), godzina 18:00 – „Jak zorganizować debatę z kandydatami i kandydatami w wyborach samorządowych?” Spotkanie z przedstawicielkami Polskiej Zielonej Sieci. Joanna Krawczyk i Monika Jaszcza wprowadzą w tajniki organizacji debat z politykami i polityczkami różnych szczebli. Podpowiedzą, jak wybrać temat, jak sformułować konkretne pytania, a także dopilnować, by padły konkretne odpowiedzi. Do tego dorzucą garść informacji na temat samej organizacji oraz promocji debaty. Będzie okazja dokładnie wypytać obie ekspertki o ich doświadczenia z organizacji debat!
Link do rejestracji
13 marca (środa), godzina 18:00 – „Pytamy o lasy w wyborach samorządowych!” Spotkanie organizowane w ramach akcji przez Fundację Lasy i Obywatele Gminy i samorządowcy często nie wiedzą, że istnieje co najmniej kilkanaście sposobów, przy pomocy których mogą włączyć się w ochronę lasów w zarządzie Lasów Państwowych na swoim terenie. Na spotkaniu dowiesz się, jakie są metody którymi samorząd może wpływać na ochronę lasów, jak skutecznie wprowadzać temat ochrony lasów do kampanii przed wyborami samorządowymi a także, jakie zmiany w polityce leśnej szykuje rząd i jak wiąże się to z wyborami samorządowymi. Wszyscy zarejestrowani po spotkaniu otrzymają kopię poradnika Fundacji Lasy i Obywatele.
Link do rejestracji.
14 marca (czwartek) o godz. 18:00 – „Środki unijne dla gmin na działania związane z ochroną klimatu i środowiska”. Na spotkaniu dowiesz się podstawowych informacji o tym, na co i z jakich programów gmina może pozyskać środki na zielone inwestycje i działania. W trakcie kampanii możecie pytać się kandydatów i kandydatki np. o to, jak zamierzają je pozyskać. Opowie o tym Adrian Ignasiak z Kancelarii Ochrony Wiedzy i Wizerunku, ekspert Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, która prowadzi program „Fundusze dla Klimatu” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.