Jak być osobą życzliwą dla osób LGBT+?

LGBT+
Czasem chcemy dobrze, a wychodzi niezręcznie. Język, gesty, czyny – to wszystko ma znaczenie. Zapraszamy na spotkanie online z Marią Jaszczyk z Nowin (woj. wielkopolskie), oraz Olą Muzińską z Funduszu dla Odmiany, na którym opowiemy, jak można okazywać swoje wsparcie i życzliwość osobom LGBT+.

 

Fundacja Wspomagania Wsi i Fundusz dla Odmiany zapraszają na spotkanie on-line wszystkich, którzy chcą posłuchać opowieści o tym, co każdy i każda mogą zrobić, żeby wesprzeć osoby LGBT+ w naszym otoczeniu. Opowiadamy o tym, jakie działania można podjąć, jak mówić i jak symbolicznie zaznaczać swoje poparcie dla społeczności LGBT+ w sposób adekwatny do sytuacji i potrzeb różnych osób.

W naszych opowieściach znalazło się miejsce na omówienie uniwersalnych dobrych praktyk, ale też zachowań i gestów, których lepiej unikać. Opowiadamy Wam także o własnych doświadczeniach i drodze do zrozumienia, w jaki sposób wspierać z głową.

Rozmawiamy z osobami, które aktywnie działają na rzecz społeczności LGBT+ i nie tylko. Naszymi gościniami były:

  • Maria Jaszczyk, mieszkanka wsi Nowiny, założycielka Stowarzyszenia Miłośników Przyrody “Winniczek” w Nowinach, członkini zespołu Krajniacy z Wielkiego Buczka oraz osoba zaangażowana w działania Drużyny Szpiku i działająca na rzecz społeczności LGBT+.
  • Ola Muzińska, jedna z fundatorek Funduszu dla Odmiany, który udziela dotacje na działania wspierające społeczności LGBT+.

 

Jesteś zainteresowana_y działaniem na rzecz osób LGBT+ i chcesz zacząć działać już teraz? Potrzebujesz wsparcia w tym temacie? Chcesz porozmawiać? Skontaktuj się z nami!

 

Projekt jest realizowany przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Funduszem dla Odmiany przy wsparciu Ambasady USA.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!