Warzywa i owoce z własnego ogródka – uważaj na dezinformację

xr:d:DAF8A5DT1m0:18,j:4440973134292744816,t:24040509

Prima Aprilis już minął, a tymczasem w sieci krąży nieprawdziwa informacja o tym, jakoby Unia Europejska – w dokumencie znanym z nazwy już chyba wszystkim tj. w Zielonym Ładzie – zakazywała uprawy własnych warzyw i owoców.

Ten typowy fake news upowszechnił jeden ze znanych dziennikarzy, słynący ze skrajnych poglądów. Niepotwierdzoną faktami informację powtórzył na tyle często, że jego filmik w mediach społecznościowych zdobył kilkanaście tysięcy polubień i mnóstwo komentarzy.

Stowarzyszenie Demagog, które specjalizuje się w dementowaniu nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej podaje, iż nie ma żadnych informacji, by Unia Europejska planowała wprowadzenie zakazu uprawy żywności we własnych ogródkach czy na działkach.

Domniemany zakaz dementowało też biuro prasowe Komisji Europejskiej.

Zielony Ład promuje m.in. rolnictwo przyjazne klimatowi i krótkie łańcuchy dostaw od rolnika do konsumenta. W założeniu wspiera właśnie tych rolników i ogrodników, którzy uprawiają żywność w swoich gospodarstwach i ogrodach na potrzeby własne, jak i do sprzedaży bezpośredniej. Publikujemy komentarze Demagoga i zachęcamy do korzystania ze strony tego Stowarzyszenia, w przypadku wątpliwych informacji krążących w Sieci.

Stowarzyszenie Demagog o dezinformacji Cejrowskiego

***

Zielony Ład – w pytaniach i odpowiedziach

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!