Jak zorganizować spotkanie z kandydatami?

pytaj

Od wyników wyborów samorządowych zależy, jak będzie nam się żyło na co dzień – po jakich chodnikach będziemy chodzili, ile płacili za śmieci, kto będzie trzymał klucze do świetlicy, o której będzie odjeżdżał ostatni autobus i czy władze będą pytać nas o np. wycinkę drzew.

Chcesz, aby mieszkańcy Twojej miejscowości wybrali najlepszych z całej stawki? Ułatw im poznanie kandydatów i komitetów, stwórz warunki do rozmowy, zapytaj kandydatów, co sądzą o sprawach ważnych dla mieszkańców? Jakie mają pomysły na rozwiązania? W co chcą się angażować po wyborach? Czy widzą problemy w tych samych miejscach, co mieszkańcy? Jak chcą z nimi współpracować po wygranej? Czy wiedzą, co to jest inicjatywa lokalna? Co sądzą o funduszu sołeckim lub budżecie obywatelskim?

Zorganizuj dla mieszkańców spotkanie przedwyborcze z kandydatami z różnych komitetów wyborczych. Spotkania mogą mieć rozmaitą formę: debaty z udziałem moderatora, kawiarenki obywatelskiej, prezentacji ankiet z odpowiedziami kandydatów, rozmowy w lokalnych mediach, mediach społecznościowych lub podczas spaceru do miejsca, które chcecie zmienić. Każdy rodzaj dialogu jest dobry, bo pomaga świadomie zagłosować.

Jak zorganizować spotkanie z kandydatami? Jakie pytania zadać? Jak zrobić ankietę dla kandydatów? Jak zachęcić mieszkańców? Skorzystaj z materiałów Fundacji Batorego. Do każdego z nich możesz dodać logo swojej organizacji. W zestawie materiałów są też takie, które możesz wydrukować i rozdać mieszkańcom podczas spotkania z kandydatami.

 

Instrukcje, jak przygotować spotkanie przedwyborcze – materiały do pobrania

 

Instrukcja wideo – materiał do obejrzenia

 

Materiały graficzne do druku – do pobrania

 

Materiały graficzne do mediów społecznościowych – do pobrania

 

Źródło: https://www.maszglos.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!