Wakacyjna AktywAKCJA – trwa nabór wniosków

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczyna czwartą edycję programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA. Pula gratów to aż 500 000 złotych, które zostanie przeznaczone na dofinansowanie projektów, dzięki którym dzieci i młodzież z małych miejscowości z całej Polski aktywnie i atrakcyjnie spędzą czas wakacji. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 maja!

Wakacyjna AktywAKCJA to inicjatywa Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, której celem jest wsparcie projektów edukacyjno-sportowych skierowanych do dzieci i młodzieży.

W tym roku do udziału zaproszone zostały również stowarzyszenia, świetlice, domy kultury, organizacje młodzieżowe i inne podmioty, które zrealizują swoje działania i mają niebanalne pomysły na ciekawy wypoczynek dla dzieci z mniejszych miast i terenów wiejskich. 100 projektów zostanie wsparte grantami w wysokości do 5000 zł brutto.

Każda edycja Wakacyjnej AktywAKCJI jest wyjątkowa. IV. edycja odbędzie się w duchu zrównoważonego rozwoju. Wszystkie projekty i inicjatywy zawierające element edukacji ekologicznej będą dodatkowo punktowane.

 

Do kogo skierowany jest Program?

Do udziału w Programie Wakacyjna AktywAKCJA organizatorzy zapraszają szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, jednostki ochotniczej straży pożarnej, domy dziecka, rodzinne domy dziecka, świetlice środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii i ośrodki wychowawcze.

 Wszystkie wymienione podmioty zachęcamy do przysyłania wniosków z projektami, które:

  • są skierowane do dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności,
  • dotyczą działań aktywizujących dzieci i młodzież poprzez organizację inicjatyw sportowych i rekreacyjnych z elementami edukacyjnymi w trakcie przerwy wakacyjnej,
  • zawierają element edukacji ekologicznej,
  • są bezpłatne dla uczestników.

 

Dokumenty konkursowe do pobrania na stronie Organizatora.

 

Źródło: https://fundacjapfr.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15.05.2024
Rozpoczęcie wydarzenia: 24.04.2024
Zakończenie wydarzenia: 15.05.2024
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!