Obchody Światowego Dnia Mokradeł 2024

fot.JanKucharzyk

W ramach obchodów Światowego Dnia Mokradeł Centrum Ochrony Mokradeł, we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, zapraszają wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w cyklu wydarzeń dedykowanych mokradłom.

W dniu 2 lutego (piątek) na godz. 10:00 w sali konferencyjnej Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego (Al. Ujazdowskie 4) zaplanowano naradę przyrodników i urzędników państwowych wyższego szczebla pod hasłem „Ochrona i odnowa mokradeł: jak to zrobić w Polsce?”. Spotkanie odbędzie się przy drzwiach zamkniętych, a po nim, o godz. 12.00, przewidziano konferencję prasową.

Również 2 lutego w godz. 9:00-14:00 na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (al. Kraśnicka 2d) odbędzie się debata ekspercka organizowana przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych i INOZiŚ UMCS dotycząca Chełmskich Torfowisk Węglanowych.

Szczegółowy program wydarzenia na stronie: www.umcs.pl

3 lutego (sobota) – w godz. 10:00-17:00 jak co roku zapraszamy na Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Miecznikowa 1). W programie całodziennego wydarzenia znajdą się m.in. wykłady, spotkania, warsztaty wikliniarskie i pokazy filmów.

Gośćmi specjalnymi będą bracia Kłosowscy Stanisław, Grzegorz i Tomasz (obchodzący niedawno 50-lecie pracy naukowo-artystycznej na Bagnach Biebrzańskich). Swój film zaprezentują najmłodsi uczestnicy – dzieci z Grupy Brzozaki – zaangażowani, wraz z opiekunką panią Ewą Orzechowską, w poznawanie i ochronę bliskiej im małej rzeki na Pomorzu. Szczegółowy program wydarzenia na stronie www. bagna.pl

4 lutego (niedziela) Centrum Ochrony Mokradeł zaprasza na spacer w dolinę Czarnej Strugi w Puszczy Słupeckiej pod Warszawą. Zbiórka o godz. 10.00 na pętli autobusowej Olesin (warszawska linia autobusowa nr 120 i 134).

Fot.: Jan Kucharzyk, źródło: https://bagna.pl

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!