W punkt, czyli jak tworzyć dobre projekty na rzecz środowiska [nagranie webinaru z 6 czerwca br.]

wp2

W webinarze udział wzięli Joanna Horowska z KGW w Lubonieczku (woj. wielkopolskie) inicjatorka i współautorka projektu Ludzielnia, Maciej Jędrzejczak – absolwent Biologii UAM w Poznaniu, botanik, popularyzator nauki, działacz społeczny z Kasztelanii Ostrowskiej i Monika Słotwińska-Łychota z Fundacji Wspomagania Wsi, koordynatorka warsztatów dla wiejskich liderek i liderów, m.in. w Łowiczu. Webinarium jest częścią programu Zakorzenione.

Podczas webinaru, który odbył się 6 czerwca br. przedstawiliśmy inspirujące przykłady lokalnych inicjatyw, które powstały z troski o środowisko, a ich efekty przyniosły realny wpływ na najbliższe otoczenie.

Do rozmowy zaprosiłyśmy ekspertki i eksperta, którzy od lat działają tak, aby dbać o środowisko lokalne, jednocześnie angażując do tego lokalną społeczność. Podzielą się z nami sprawdzonymi przykładami zrealizowanych projektów.

W ramach webinaru dowiesz się:

gdzie szukać inspiracji?

od czego zacząć tworzenie projektu na rzecz środowiska?

jak napisać wniosek o wsparcie finansowe?

jak wyznaczyć cele i jakie efekty projektu założyć?

na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach o konkursach?

jak dopasować program grantowy do naszych działań, a nie odwrotnie?

W rozmowie udział wzięli: Joanna Horowska, Maciej Jędrzejczak i Monika Słotwińska-Łychota. Więcej o prelegentach znajduje się na stronie https://nawzajem.pl/webinaria/zakorzenione-webinarium-w-punkt/.  Rozmowę poprowadziła Katarzyna Jabłońska-Kuśmierek.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Zakorzenione, który skierowany do liderek – sołtysek, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, a także przedstawicieli organizacji lokalnych, którzy realizują lub chcą realizować działania prośrodowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich.

Więcej na zakorzenione.org.

Autor: Magdalena Gromek-Kowalczyk
O autorze: w Fundacji Wspomagania Wsi od 2010 r.  Absolwentka wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, międzynarodowych studiów Development Cooperation Policy and Management oraz Szkoły Trenerów NVC.
Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!