Centralne Obchody Dnia Strażaka 2024 oraz Piknik Strażacki

DS3

4 maja 2024 r. o godz. 11:00 na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędą się Centralne Obchody Dnia Strażaka oraz promocja na pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej.

To wyjątkowy dzień i wyjątkowa uroczystość dla braci strażackiej, na którą zapraszają: komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, rektor-komendant Akademii Pożarniczej bryg. dr inż. Tomasz Klimczak, prof. uczelni oraz prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Waldemar Pawlak.

Uprzejmie informujemy, że Patronat Honorowy nad tegorocznymi, Centralnymi Obchodami Dnia Strażaka objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. To zaszczyt i wyraz uznania dla naszej formacji i ofiarnej służby strażaków.

Uroczystości na Placu Piłsudskiego poprzedzone będą uroczystą mszą świętą w intencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, a także nowo promowanych oficerów PSP i ich rodzin, która zostanie odprawiona o godz. 8.00 w Katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W godz. od 13.00 do 18.00 zapraszamy całe rodziny do odwiedzenia naszego Pikniku Strażackiego w Ogrodzie Saskim, podczas którego przygotowane będzie wiele atrakcji dla dzieci, ale również dorosłych, m.in.: namiot dymowy, strażacki tor przeszkód, celowanie do tarczy „SIKAWKĄ”, pokazy psów ratowniczych, pokazy ratownictwa medycznego i chemicznego, program OSP i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z rodzinami oraz wszystkich sympatyków pożarnictwa. Czekamy na Was!

Źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!