TOGETAIR 2024 już trwa – Roberta Metsola i Mark Brzeziński uroczyście otworzyli scenę CLIMATE CARE!

TGTAIR

Rozpoczął się TOGETAIR 2024 – to już V edycja Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego, która w tym roku odbywa się w prestiżowej przestrzeni Varso Place w Warszawie – najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Do otwarcia sceny CLIMATE CARE prowadzonej dziś przez Przemysława Białkowskiego dołączyli Roberta Metsola, Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz Mark Brzeziński, The Ambassador of the United States to Poland. Inaugurację wydarzenia poprzedziło śniadanie prasowe, które miało miejsce na 49. piętrze budynku.

TOGETAIR 2024: OGLĄDAJ NA ŻYWO

 

Razem dla klimatu – otwarcie sceny CLIMATE CARE

Tegoroczna edycja V Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR rozpoczęła się uroczystym otwarciem głównej sceny – CLIMATE CARE. W inauguracji dyskusji, jakie będą dziś toczyć się na arenie, której przewodniczącym został doświadczony dziennikarz oraz prezenter Przemysław Białkowski, wzięli udział Roberta Metsola, Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz Mark Brzeziński, The Ambassador of the United States to Poland.

Zbudowanie zrównoważonej przyszłości wymaga komunikacji, integracji oraz konstruktywnej dyplomacji. Wymaga skupienia, nie na tym co nas dzieli, ale na rzeczach, które nas łączą, jako sąsiadów i obywateli świata, bo największe zagrożenie dla nas nie zna granic – podkreślił ideę wydarzenia Mark Brzeziński.

Wierzę, że Europa może zrobić jeszcze więcej, jeśli nadal będziemy działać razem – zaznaczyła Roberta Metsola.

Scena CLIMATE CARE, obok dwóch pozostałych scen tematycznych wydarzenia – BUSINESS CONNECT oraz FURURE COOPERATION – stanie się zarówno dziś, jak i jutro miejscem wielu inspirujących dyskusji i eksperckich spotkań.

 

Śniadanie prasowe TOGETAIR 2024 z udziałem kluczowych mediów

Podobnie, jak w przypadku minionej edycji, także tegoroczny Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny poprzedziło śniadanie prasowe z udziałem kluczowych mediów oraz cenionych dziennikarzy. Spotkanie rozpoczął Artur Beck, producent Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR:

Jesteśmy zachwyceni, że tylu partnerów zewnętrznych z nami współpracuje (…) To, co nas wyróżnia i to, o co walczymy, to TOGETAIR w liczbach – zwrócił się do obecnych na śniadaniu prasowym dziennikarzy, prelegentów oraz partnerów. – W ten sposób idea TOGETAIR jest ponad wszelkimi granicami i ponad wszelkimi podziałami. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Podczas śniadania prasowego zabrał głos także Michał Bańka, Co-founder Accelpoint sp. z o.o. Poruszył kwestie związane z finansowaniem polskich innowacji klimatycznych.

Dzięki współpracy z TOGETAIR mamy możliwość zaprezentowania pierwszego w Polsce raportu w tym zakresie. Badanie prowadzone w oparciu o 133 spółki dotyczy start up’ów działających w obszarze green tech. Prezentacja w ramach panelu będzie okazją do wysłuchania m.in. tego, kto finansuje polskie start up’y w tym obszarze, kto jest odbiorcą ich rozwiązań i jakiego rzędu są to przychody – zaznaczył Michał Bańka.

Wyniki pierwszego raportu polskiej branży w tym zakresie zaprezentowane zostaną w ramach jednego z paneli dyskusyjnych, które odbędą się jeszcze dziś na scenie FUTURE COOPERATION.

Śniadanie prasowe stało się także areną ogłoszenia istotnej informacji, którą przedstawił Szczepan Ruman, Prezes Zarządu Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria S.A.:

–  Od 2 lat komunikujemy, że współpracujemy z Rolls-Royce jako partnerem projektu SMR. Do tej pory nie mówiliśmy jednak, że 14 grudnia wystąpiliśmy o zasadniczą decyzję rządu w sprawie technologii małych reaktorów jądrowych SMR – zaznaczył. – Otrzymaliśmy pozytywną opinię Ministra Aktywów Państwowych, Pana Borysa Budki oraz opinię Głównego Geologa Kraju. Trzecia pozytywna decyzja, na jaką czekaliśmy, to decyzja ABW – ją także udało się uzyskać. Decyzja ta jest absolutnie kluczowa, aby wskazać, że dane przedsięwzięcie ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju (…).

Więcej na temat dostępu do zeroemisyjnej energii w naszym kraju i perspektyw związanych z rozwojem projektu będzie można usłyszeć w ramach debaty „Czekając na atomową zmianę – wymagania bezpieczeństwa i system regulacyjny dla elektrowni jądrowych”, który odbędzie się dziś na scenie CLIMATE CARE.

Przed prelegentami oraz uczestnikami wydarzenia jeszcze wiele interesujących debat. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie także power speechy oraz dyskusji toczących się przy okrągłych stołach.

***

Dwa dni wypełnione spotkaniami, ponad trzydzieści debat, dyskusje przy okrągłych stołach, motywujące power speeche, dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów – tak przedstawia się największe wydarzenie ekologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024. Wydarzenie odbywa się w VARSO Place przy ul. Chmielnej 69/73 w Warszawie w dniach 22-23 kwietnia.

TOGETAIR 2024 otrzymał prestiżowe patronaty od polskich i zagranicznych instytucji, w tym Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Sejmu RP oraz Marszałka Senatu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a także honorowe patronaty ministerstw Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Przemysłu i Ministerstwa Zdrowia.

Pełna agenda wydarzenia wraz z panelistami dostępna jest na stronie: https://togetair.eu/agenda/
Obserwuj i oglądaj TOGETAIR 2024: Facebook Instagram Twitter LinkedIn YouTube Money.pl

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI – TOGETAIR 2024!

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!