Poradnik wyborcy. Wybory samorządowe 2024

zapr

Wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia, czyli za niewiele ponad trzy tygodnie. Fundacja im. Stefana Batorego publikuje „Poradnik wyborcy. Wybory samorządowe 2024” przygotowany przez dr Magdalenę Wrzalik, a w nim wszystko, co potrzebne, by oddać ważny głos w każdych okolicznościach.

 

Kto może głosować w wyborach samorządowych? Kto jest ujęty w Centralnym Rejestrze Wyborców? Jak zagłosować w miejscu stałego zamieszkania, a jak poza nim? Kiedy obwodowa komisja wyborcza może dopisać wyborcę do spisu wyborców w dniu wyborów? Kto posiada bierne prawo wyborcze, czyli prawo do kandydowania? Jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej? Jakie są ułatwienia dla wyborców niepełnosprawnych oraz dla wyborców, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat? Kiedy i jak można zagłosować przez pełnomocnika? Komu przysługuje prawo do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i transportu powrotnego?

Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania znajdują się w „Poradniku wyborcy. Wybory samorządowe 2024 roku” autorstwa Magdaleny Wrzalik.

Zachęcamy do lektury!

Poradnik-wyborcy-2024

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!