Europejskie Forum Rolnicze i Turniej Rolnictwa Cyfrowego

efr_II

Zbliża się szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego, które nie tylko stanowi platformę do dyskusji na tematy związane z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla uczniów i nauczycieli ze szkół rolniczych, w tym Turniej Rolnictwa Cyfrowego!

Innowacje i nowoczesne rozwiązania to przyszłość rolnictwa, a turniej dla uczniów szkół rolniczych ma na celu zachęcenie ich i zainteresowanie tematyką rolnictwa precyzyjnego, cyfrowego i ogólnie  promowanie wiedzy na temat rolnictwa w Unii Europejskiej-– zachęca do udziału w tym wyjątkowym projekcie Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu, Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Turniej składa się z dwóch faz: eliminacji oraz finału, poprzedzonych wprowadzeniem. Wprowadzenie obejmuje dwa krótkie wykłady edukacyjne, które mają na celu poszerzenie wiedzy na temat rolnictwa cyfrowego oraz rolnictwa Unii Europejskiej, a także zapewnienie równych szans wszystkim uczestnikom turnieju.  Wszyscy uczestnicy I etapu Turnieju odpowiadać będą na krótkie, zwięzłe pytania w formie testu online (max. 30 pytań). Pytania wraz z sugestiami odpowiedzi będą prezentowane na ekranach smartfonów uczestników, ułatwiając interaktywność i aktywne uczestnictwo w turnieju. W Finale uczestniczyć będą reprezentacje max. 3-osobowe trzech najlepszych szkół. Do decydującej fazy uczniowie będą dowolnie wybrani spośród uczniów szkoły zakwalifikowanej do finału. Uczestnicy staną przed trzema praktycznymi wyzwaniami związanymi z rolnictwem 4.0 oraz testowymi pytaniami, które będą musieli rozwiązać, aby udowodnić swoje umiejętności i wiedzę.

 

– Nasza wizja Turnieju Rolnictwa Cyfrowego to sposób na wciągnięcie w ważne dyskusje o rolnictwie tych, którzy dopiero wchodzą na ten rynek. To próba zainteresowania ich także obecnymi wyzwaniami związanymi z rozwojem rolnictwa i obszarów wiejskich – dodaje Krzysztof Podhajski.

 

Z myślą o uczniach szkół rolniczych, Organizatorzy przygotowali także specjalne panele eksperckie. Pierwszy z nich, zatytułowany „Success Story: Jak osiągnąć sukces w agrobiznesie”, odbędzie się pierwszego dnia Forum (19.03) w godzinach 13:30 – 14:30. Prelegentami będą przedstawiciele firm z branży rolniczej, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej, począwszy od pierwszych dni istnienia firmy do dziś. Drugi panel, noszący nazwę „Success Story: Jak osiągnąć sukces w rolnictwie”, odbędzie się drugiego dnia Forum (20.03) w godzinach 9:30 – 10:30. Jego uczestnikami będą rolnicy, w tym laureaci konkursu Innowacyjny Rolnik, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w zakresie tworzenia nowoczesnych i dobrze prosperujących gospodarstw rolnych.

Dodatkowo atrakcją Europejskiego Forum Rolniczego będzie wystawa „Krąg Kobiet”. Jak wynika z opisu wystawy, od wieków kobiety zasiadały w kręgu, aby świętować swoją kobiecość, zatrzymać się, dzielić się ważnymi sprawami, słuchać i być wysłuchaną. Projekt „Krąg Kobiet – Powrót do Źródeł – Etno by Beata Bojda” łączy tradycyjną sztukę kobiet z nowoczesną wizją Artystki. To właśnie tu ludowe wyroby bibułkarskie (jak kabłąki czy wianki) służą kobietom do podkreślenia swojej kobiecości oraz tożsamości. Choć po elementy te sięgano zwyczajowo do ozdoby pomieszczeń, w projekcie Beaty Bojdy zmieniają one swój kontekst i zyskują nowy wymiar. Wystawa nie tylko zabiera w fascynującą podróż do źródeł, ukazując niepowtarzalną rolę kobiet w budowaniu więzi międzyludzkich oraz współtworzeniu kultury, lecz również pokazuje, że sztuka ludowa jest wiecznie żywa i posiada ponadczasowy wymiar.

 

Corocznie Europejskie Forum Rolnicze przyciąga ekspertów z sektora rolnictwa, oferując nie tylko platformę do istotnych dyskusji, ale także strefę wystawienniczą, gdzie przedstawiciele branży mogą prezentować swoje produkty i innowacje. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowatorskimi rozwiązaniami oraz narzędziami mającymi na celu poprawę jakości produkcji rolnej oraz wspieranie wymiany handlowej w sektorze rolno-spożywczym.

 

VI Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

Rejestracja jest ciągle otwarta i dostępna pod adresem: https://forum-jasionka.pl/rejestracja/. Co istotne, udział w wydarzeniu, zarówno w formule stacjonarnej jak i online, jest bezpłatny!

 

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 

Partnerem Strategicznym VI edycji Europejskiego Forum Rolniczego 2024 jest spółka biotechnologiczna Bio-Gen.

 

Partnerami Głównymi wydarzenia są: Grupa Polmlek, Krajowa Grupa Spożywcza S.A. oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

Partnerami wydarzenia są także firmy: Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o. w Bydgoszczy, AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., oraz fundusz inwestycyjny Montis Capital.

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na oficjalnej stronie EFR: https://forum-jasionka.pl/ .

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Najnowsze wydarzenia

Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024
Obszary do 20 tyś. mieszkańców
20.02.2024
- 25.04.2024
Cała Polska
08.04.2024
- 06.05.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!