Civic UP! Academy

WW - obrazek wyróżniający (9)
Rozpoczęliśmy zapisy do Civic UP! Academy, szkoły letniej dla młodzieżowych aktywistów i aktywistek zaczynających przygodę z działaniami społecznymi. Organizowana przez  Fundację Wspomagania Wsi, Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ambasadę USA w Polsce szkoła letnia odbędzie się w na przełomie czerwca i lipca tego roku.  Rekrutacja trwa do 10 marca 2024 r.

Civic Up! Academy to bezpłatna szkoła letnia  dla osób w wieku 15-18 lat, które zaczynają przygodę z działaniami społecznymi, lubią robić coś na rzecz innych i z innymi i chcą zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie. Od 2018 r. Civic UP! Academy ukończyło niemal 100 młodych osób z całej Polski.

 

Inspiracja i praktyczna wiedza

Szkoła letnia stawia na praktyczne i aktywne metody pracy włącznie ze zrealizowaniem przez uczestników własnych działań społecznych. Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów i aktywistów społecznych. Ważnym aspektem Civic UP! jest możliwość spotkania się 18 aktywnych młodych osób z całej Polski, wspólne realizowanie zadań, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów.

 

Własny projekt z dofinansowaniem

W tym roku po raz kolejny uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. W zadaniu tym młodzi aktywiści i aktywistki zostaną wsparci i wsparte przez mentorki i mentorów, którzy w poprzednich latach sami uczestniczyli i uczestniczyły w Civicu! Każde działanie będzie dofinansowane kwotą do 500 zł.

 

Do kogo skierowany jest program?

Do rekrutacji zapraszamy dwuosobowe drużyny złożone z osób, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia aktywistyczne i są w wieku szkoły ponadpodstawowej. Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest również jednym z wymagań programu.

 

Terminy, miejsce spotkania i zgłoszenia

Civic Up! Academy odbędzie się w dniach 24.06 – 2.07.2024 r. w Warszawie.

Osoby chcące wziąć udział w szkole letniej muszą przesłać swoje zgłoszenie do 10 marca 2024 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji dotyczących szkoły letniej, rekrutacji i warunkach uczestnictwa na stronie Civic UP! Academy.

***

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!