Kobiety na wsi

WW - obrazek wyróżniający(16)

Na początek uwaga  – miasto czy wieś, wszędzie kobiety są takie same. Mają takie same potrzeby, marzenia, zdolności. Jedyne co nas różni, to zakres wyzwań, które stawia przed nami miejsce zamieszkania.

Witryna Wiejska od wielu lat promuje aktywizm społeczny. Prezentuje sylwetki wspaniałych osób, które mają realny wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Nikogo nie dziwi, że większość z nich to kobiety.

Zaradność, troska, energia, kreatywność, a przede wszystkim ogromne serce – tak można by opisać bohaterki naszych tekstów. Serce, dzięki któremu czujemy się lepiej, bezpieczniej. Wciąż jest tyle do zrobienia! Dla dzieci, seniorów, zwierząt, młodych matek….

I choć zawsze będziemy zachęcać do działania na rzecz wspólnoty, mamy też dziś inne przesłanie – pamiętajmy o sobie, o naszych własnych potrzebach. Żebyśmy w tym natłoku pomysłów i spraw do załatwienia potrafiły się zatrzymać i zrobić coś tylko dla siebie.

Trudne zadanie? Bez nas sobie nie poradzą?

No to trudno. Ale rozejrzyjmy się wokół siebie – ile nas jest? Koleżanek, sióstr. Sióstr w misji.  Doceńmy siostrzeństwo. Wyręczajmy się i wspierajmy nawzajem.

Dziewczyny, do dzieła!

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!