Od Nord Stream do… Wydłużanie drabiny eskalacyjnej. UE wobec agresji rosyjskiej

wsze

Rosja ma kłopot z wojną konwencjonalną wobec tego sięga po inne środki prowadzenia wojny, rozszerza ją na inne domeny, eskaluje, szantażuje. Rosja nie może przegrać i jak się wydaje będzie realizować swoje cele do końca.

Ekipa Putina i część Rosjan znaleźli się w pułapce własnej retoryki i nierealnych celów. Do czego to może doprowadzić, jakie wydarzenia mogą zmienić tę sytuację?

Unia Europejska nagle stanęła oko w oko z wojną, sytuacją, którą ojcowie założyciele znali co prawda z autopsji ale Unię zaprojektowano by wojnie zapobiegać, a nie, żeby działać wobec wojny na wielką skalę w Europie, przy granicy z Unią, w sytuacji gdy wojna grozi Unii i ma na nią ogromny wpływ gospodarczy.

Czy Unia radzi sobie z tą sytuacją, jakie tendencje wewnątrz Unii widzimy. Czy Unia w ogóle przetrwa tę próbę? I wreszcie nasza Rzeczpospolita, jak nasze elity radzą sobie z sytuacją w jakiej Polska się znalazła, czy wiemy dokąd zmierzamy i czego „się trzymamy”?

Zapraszamy na rozmowę z Jerzym Markiem Nowakowskim i gościem wyjątkowym Markiem Prawdą, ambasadorem RP w Niemczech, Szwecji i Unii Europejskiej, a także Ambasadorem Unii Europejskiej w Polsce.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!