Szkoła letnia dla młodzieżowych aktywistów. Rekrutacja do Civic UP! Academy

WW - obrazek wyróżniający(139)
Ruszyły zapisy do Civic UP! Academy, szkoły letniej dla młodzieżowych aktywistów i aktywistek zaczynających przygodę z działaniami społecznymi. Organizowana przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację Wspomagania Wsi i Ambasadę USA w Polsce szkoła letnia odbędzie się na na przełomie czerwca i lipca tego roku. Rekrutacja trwa do 1 kwietnia 2022 r.

 

Civic UP! Academy to bezpłatna szkoła letnia  dla osób w wieku 15-18 lat, które zaczynają przygodę z działaniami społecznymi, lubią robić coś na rzecz innych i z innymi i chcą zwiększyć swoje umiejętności w tym zakresie. Od 2018 r. Civic UP! Academy ukończyło ponad 60 młodych osób z całej Polski.

 

Inspiracja i praktyczna wiedza

Szkoła letnia stawia na praktyczne i aktywne metody pracy włącznie ze zrealizowaniem przez uczestników własnych działań społecznych. Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów i aktywistów społecznych. Ważnym aspektem Civic UP! jest możliwość spotkania się 18 aktywnych młodych osób z całej Polski, wspólne realizowanie zadań, wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów.

 

Własny projekt z dofinansowaniem

W tym roku uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować mini-projekt na terenie swojej miejscowości po zakończeniu szkoły letniej. W zadaniu tym młodzi aktywiści i aktywistki zostaną wsparci i wsparte przez doświadczonych mentorów i mentorki. Każde działanie będzie dofinansowane kwotą do 500 zł.

 

Do kogo skierowany jest program?

Do rekrutacji zapraszamy dwuosobowe drużyny złożone z osób, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia aktywistyczne i są w wieku od 15 do 18 roku życia. Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym jest również jednym z wymagań programu.

 

Terminy, miejsce spotkania i zgłoszenia

Civic Up! Academy odbędzie się w dniach 27.06 – 5.07.2022 r. w Warszawie lub okolicach. Organizatorzy zapewniają transport z dworca Centralnego w Warszawie do miejsca warsztatów.

Osoby chcące wziąć udział w szkole letniej muszą przesłać swoje zgłoszenie do 1 kwietnia 2022 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

 

Więcej informacji dotyczących szkoły letniej, rekrutacji i warunkach uczestnictwa na stronie Civic UP! Academy.

 

 

Autor: Jędrek Godlewski
O autorze: W Fundacji Wspomagania Wsi od 2017 r. Koordynator i twórca programów wspierających młodzież na wsi w stawianiu pierwszych kroków w działaniach społecznych i w rozwijaniu wiedzy o USA. Redaktor Witryny Wiejskiej odpowiedzialny także za oprawę wizualną serwisu. Absolwent Instytutu Anglistyki oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.
Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!