17. konkurs fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa” rozstrzygnięty!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Siedemnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 163 osób, nadsyłając 477 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego i mazowieckiego. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat, najstarszy 88. 

Podlasie to mozaika kulturowa- która znakomicie oddana została w fotografiach uczestników konkursu. Prawosławie, wielokulturowość, wyjątkowa przyroda Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej, rozlewiska Biebrzy i Narwi, architektura- jak w kalejdoskopie możemy przeglądać się w tym rejonie Polski. Niektóre nadesłane fotografie wyraźnie nawiązywały do prac Wiktora Wołkowa – naszego patrona – ujęciem tematu, formą i klimatem.

W konkursie zdjęcia oceniało niezastąpione jury złożone z profesjonalnych fotografów i miłośników Podlasia, a jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa: Bożeny Walencik, Tomasza Kłosowskiego, Jarosława Chyry oraz Michała Kość.

Komisja po bardzo żmudnych i trudnych obradach przyznała następujące nagrody:

I NAGRODA:

Michał Pieściuk z Olsztyna

II NAGRODA:

Urszula Lasota z Hajnówki

III NAGRODA:

Adam Wysocki z Hajnówki

WYRÓŻNIENIE :

Magdalena Nasim z Przemyśla

Łukasz Horoszko z Suchowoli

Dariusz Hankiewicz z Radzynia Podlaskiego

Jarosław Jakóbczak z Krynek

Henryk Maćkowiak z Gniezna

Mateusz Koc z Białegostoku

Daniel Kosiński z Białegostoku

Mikołaj Nesterowicz z Orli

Maryla Adamek z Bielsko Białej

Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku

Niestety w tym trudnym dla wszystkich roku nie mogliśmy się osobiście zobaczyć z uczestnikami konkursu i wręczyć pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jak wiele wydarzeń, tak i nasze ogłoszenie wyników przeniosło się do internetu. Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie inny. Materiał filmowy, zdjęcia nagrodzone i wypowiedzi jurorów można obejrzeć w krótkim materiale filmowym.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!