Jak wesprzeć Grupę Granica, która niesie pomoc uchodźcom na granicy z Białorusią?

Uchodźcy - prewka 2
Odkąd na granicy polsko-białoruskiej marzną i umierają ludzie, nie możemy spać spokojnie w swoich łóżkach i zajmować się własnymi sprawami. Chcemy pomóc, ale nie wiemy jak, co powoduje, że czujemy się bardzo przygnębieni.

Powstała sieć instytucji pod nazwą Grupa Granica, która niesie pomoc uchodźcom uwięzionym w lasach i na mokradłach, między granicą polską i granicą białoruską, a także tym, którzy znaleźli się na terenie naszego kraju. Potrzebne jest jedzenie, picie i ciepłe ubranie. Przekazujemy naszym czytelnikom instrukcję przygotowaną przez inicjatywę Salam Lab – Laboratorium Pokoju, jak włączyć się w ten tworzący się łańcuch pomocy. Możemy pomóc zarówno finansowo, jak i rzeczowo:

Inicjatywa Salam Lab – Laboratorium Pokoju

Grupa Granica jest koalicją kilkunastu organizacji pozarządowych, które od wielu lat działają na rzecz migrantek i migrantów i wraz z nimi, a także zespołów dokumentalnych, badawczych i prawniczych. W skład Grupy wchodzą: Stowarzyszenie Nomada, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie Homo Faber, Polskie Forum Migracyjne, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Salam Lab, Dom Otwarty, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Chlebem i Solą, uchodźcy.info, Testigo Documentary, Kuchnia Konfliktu, Strefa WolnoSłowa, RATS Agency oraz niezależni aktywiści, prawnicy i badacze.
Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!