Zwierzęta konfliktowe w miastach

ZW

Przygotowano przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim przy współpracy z Ligą Ochrony Przyrody przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

Autorzy tekstów: Krzysztof Dudek, Leszek Jerzak, Piotr Tryjanowski

Pobierz książkę w pliku PDF

„Książka zajmuje się problemem zwierząt zamieszkujących miasta, które często uprzykrzają życie ludziom. W sposób interesujący, a jednocześnie prosty i zrozumiały, opisuje gatunki zwierząt, które pospolicie występują w miejskim ekosystemie. Towarzyszące ludziom zwierzęta są ważnym elementem ubogacającym środowisko zurbanizowane. Jednak wśród nich są gatunki, które w najprostszy sposób możemy nazwać szkodnikami. Właśnie o tych ostatnich jest ta książka, którą serdecznie polecam Czytelnikowi.”

dr hab. Tomasz Hetmański

„Poznaniem i zrozumieniem złożoności środowiska zurbanizowanego jako ekosystemu, w szczególności jego struktury, różnorodności biologicznej oraz zachodzących w nim procesów zajmowało się do tej pory wiele zespołów naukowców. Książka jest wyczerpującym kompendium wiedzy o biologii i ekologii wybranych gatunków zwierząt zamieszkujących środowisko zurbanizowane, a jednocześnie jest znakomitym poradnikiem podpowiadającym jak właściwie zachować się/postępować w trudnych sytuacjach stwarzanych przez te zwierzęta. Monografia jest nie tylko efektem nieprzeciętnej pasji badawczej Autorów, ale przede wszystkim wynikiem Ich wieloletnich wnikliwych obserwacji terenowych jakże różnorodnego i pasjonującego świata owadów, ptaków czy ssaków. Łatwość, z jaką Autorzy prezentują mnogość faktów z życia zwierząt, a jednocześnie zdumiewająca prostota, z jaką wyjaśniają złożoność procesów i zjawisk przyrodniczych rozgrywających się w miastach sprawia, że książka wciąga już od pierwszych stron.”

dr inż. Piotr Indykiewicz

„Otaczający nas świat zwierząt nie zawsze spostrzegany jest jako przyjazny. Książka ta pozwala nie tylko poznać zwierzęta, które często nazywamy szkodnikami, ale również spojrzeć na nie bardziej łaskawym okiem. Wydawnictwo to daje nam szansę na zrozumienie powiązań między człowiekiem i otaczającą go fauną miast i wsi. Książka „Zwierzęta konfliktowe w miastach” napisana jest przez znanych, cenionych w świecie naukowców, ale w sposób łatwo trafiający do szerokiego grona odbiorców. Dlatego też powinien ją mieć na półce zarówno nauczyciel biologii, jak i uczeń interesujący się przyrodą, czy też każdy. Kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o dzikich zwierzętach żyjących blisko człowieka.”

dr hab. Cezary Mitrus

Źródło: http://gorzow.rdos.gov.pl

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!