Fundusze na remont budynku klubu sportowego

PYTANIE:

Witam serdecznie, chciałem pozyskać informacji, czy macie Państwo rozeznanie odnośnie konkursów na dotacje w roku 2016.
Problem jest następujący :
Na wsi istnieje klub piłkarski i boisku jest budynek zarządzany przez ten klub, jednak od 20 lat nie był on remontowany, budynek wynajmujemy różnym najemcom, a pieniądze przeznaczamy na utrzymanie drużyny, jednak budynek jest już tak stary, że nie możemy znaleźć nowych najemców, po prostu przydałby się remont sufitów, ścian i podłóg. Byłbym wdzięczny za informację
Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDŹ:

Witam serdecznie, dziękujemy za list do naszej redakcji. Proszę śledzić konkursy dla klubów sportowych na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do jutra można np. składać wnioski w konkursie KLUB, ale widzę, że w tym konkursie chodzi bardziej o wsparcie kosztów działalności sportowej niż kosztów remontu infrastruktury.
http://www.msport.gov.pl/fundusz-rozwoju-kultury-fizycznej

Pewnie będzie trudno znaleźć źródło sfinansowania jedynie remontu budynku klubu, który – jak Pan pisze – był infrastrukturą pod wynajem. Na Waszym miejscu przygotowałabym program działania klubu dotyczący rozwoju sportu w okolicy czy inicjatyw integrujących lokalną społeczność wokół klubu np. na rok, i starałabym się wpisać w budżet tego projektu działań sportowych i integrujących lokalną społeczność – konieczny remont budynku klubu. Wtedy lista potencjalnych źródeł finansowania będzie znacznie większa, a sam remont – lepiej uzasadniony. Można się wtedy starać o środki – zależnie od charakteru Waszego projektu – na środki z konkursów np. Działaj Lokalnie www.dzialajlokalnie.pl czy wielu innych konkursów. Proszę np. przeczytać moją odpowiedź na podobne pytanie
– lista wymienionych źródeł będzie dla Państwa podobna.

W przypadku inicjatyw sportowych warto poszukać darczyńców wśród firm prywatnych, które chętnie wspierają sportową aktywność. Można też poprosić firmy budowlane o potrzebne materiały do remontu.

Polecam rozmowę z prezesem jednego z klubów sportowych, bo może to zainspiruje Wasz klub do szerszych poszukiwań.

Warto też nawiązać kontakt z Waszą lokalną grupą działania – LGD: wkrótce mają być ogłaszane lokalne konkursy grantowe.

Ale najważniejsza informacja, jaką chciałabym przekazać w mojej odpowiedzi do Pana, to zmiana podejścia w poszukiwaniu źródła. Kiedy będzie Pan szukał potencjalnych źródeł na remont budynku, okaże się, że jest ich niewiele. Jeśli przygotujecie program działań dla społeczności lokalnej i w ten program włączycie konieczny remont – lista źródeł okaże się bardzo długa.

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w znalezieniu źródeł finansowania działalności Waszego Klubu.

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!