Koncert w Mielniku nad Bugiem

repository_CHOPMIELNIK_Rugia-i-koncert-w-Mielniku-116mini

14 sierpnia 2010 roku w Mielniku, pow. Siemiatycze, woj. podlaskie odbył się niecodzienny koncert fortepianowy związany z Rokiem Chopinowskim.

Malownicza nadbużańska sceneria w jakiej odbył się koncert, młodzi, utalentowani pianiści reprezentujący poznańskie i warszawskie środowisko muzyczne, doskonałe prowadzenie koncertu przez Panią Annę Maruszeczko – dziennikarkę TVN oraz świetna organizacja koncertu przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku i Gminną Bibliotekę Publiczną w Mielniku, to tylko niektóre czynniki decydujące o wyjątkowości imprezy.


Wyświetl większą mapę

Warto dodać, że koncertowi towarzyszyła wspaniała atmosfera stworzona przez licznie przybyłych miłośników muzyki Chopina – mieszkańców gminy Mielnik oraz przebywających na wypoczynku turystów.


Zasłuchana w Chopinie widownia.

A oto wykonawcy i program koncertu:

Tomasz Domański: student I roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety Bugaj.
Polonez es-moll op. 26 nr 2.
Polonez As-dur op. 53.


Tomasz Domański grający Poloneza As-dur op. 53.

Paweł Stachel: student III roku Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego.
Ballada f-moll op. 52.
Polonez-fantazja As-dur op. 61.


Paweł Stachel wykonujący Balladę f-moll op. 52.

Hanna Raniszewska: studentka II roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego.
Ballada F-dur op. 38.
Walce op. 64: nr 1 Des-dur, nr 2 cis-moll.


Przy fortepianie Hania Raniszewska.

Krzysztof Moskalewicz: uczeń dyplomowego roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Kurpiowskiej.
Barkarola Fis-dur op. 60.
Mazurek a-moll op. 17 nr 4.
Etiuda c-moll op. 10 nr 12.
Etiuda a-moll op. 25 nr 11.


Krzysztof Moskalewicz wykonuje Etiudę c-moll op. 10 nr 12 (Rewolucyjna).

Fundacja Wspomagania Wsi ma również swój skromny udział w organizacji koncertu poprzez uczestnictwo pracownika Fundacji w poszukiwaniu wysokiej jakości fortepianu (ostatecznie skorzystano z oferty firmy Yamaha) oraz zorganizowaniu grupy młodych pianistów.


Podziękowanie pracownikowi Fundacji Wspomagania Wsi.


Podziękowanie wykonawcom przez Annę Maruszeczko i Irenę Wysocką.


Wpisy młodych artystów do ksiąg pamiątkowych.

 

Facebook
Twitter
Email

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!