Spośród wielu możliwości zarabiania na brydżu w Rzecznicy zamierzają na początek wybrać takie, jak:
- organizacja turniejów i szkoleń,
- wyrób obrusów, popielniczek, unikatowych kart itp. pamiątek brydżowych,
- sprzedaż żywności, także w postaci przetworzonej, np. grzyby, jagody itp., które w opakowaniach z etykietą ” Z wioski brydżowej” będą miały dodatkowo walor pamiątki,
- organizacja festiwali brydża, spotkania rodzin brydżowych, wczasy z brydżem, grzybobranie i wędkarstwo z brydżem, turystyka konna i brydż.
W konkurencji z innymi gminami, które też mają jeziora i lasy, atutem Rzeczenicy będzie połączenie wypoczynku z brydżem. Brydżyści są zorganizowani w klubach i stowarzyszeniach, łatwo do nich dotrzeć, łatwo z nimi współpracować i tworzyć to, co dzisiaj najbardziej się w biznesie liczy, czyli sieć klientów. Klient wioski brydżowej nie zawsze musi do niej przyjeżdżać. Wiele produktów może zamówić korzystając z pośrednictwa Internetu. Brydżyści to zwykle ludzie z pasją. Jest wśród nich wielu specjalistów z różnych dziedzin. Kiedy Rzeczenica nie będzie dla nich anonimowa, łatwiej uzyska ich pomoc. To tylko część z brydżowych pomysłów. Wraz z rozwojem wioski zacznie ich przybywać. A razem z nimi szans na pracę i zarobek.
Autor: Wacław Idziak, O odnowie wsi, Fundacja Wspomagania Wsi, Warszawa 2004