WSPÓŁdziałamy! Konkurs Funduszu Obywatelskiego na społeczne inicjatywy uchodźców i uchodźczyń w Polsce

Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw podejmowanych przez osoby uchodźcze na rzecz innych uchodźców/uchodźczyń przebywających w Polsce lub na rzecz lokalnych społeczności, w których przebywają.

W ten sposób chcemy wspierać samoorganizację osób uchodźczych wychodząc z założenia, że one same wiedzą najlepiej o potrzebach osób w podobnym położeniu i, mając podobne doświadczenia, mogą wspierać się wzajemnie. Chcemy też dać możliwość uchodźcom i uchodźczyniom wyjścia z inicjatywami skierowanymi do mieszkańców, wspomagającymi integrację, współpracę i wzajemne poznawanie się oraz wspólne działania na rzecz dobra wspólnego.

W konkursie inicjatywy mogą zgłaszać:

  • osoby uchodźcze działające w grupach nieformalnych (Wsparcie do 3500 zł),
  • organizacje (stowarzyszenia, fundacje), w których we władzach zasiadają m.in. osoby uchodźcze i w których działania prowadzą osoby uchodźcze (wsparcie do 10 000 zł),
  • lokalne organizacje mniejszości narodowych lub etnicznych lub lokalne organizacje migranckie (lub lokalne oddziały takich organizacji ogólnopolskich), w których działania prowadzą osoby uchodźcze  (wsparcie do 10 000 zł).

Więcej informacji o konkursie

Źródło: Informacja nadesłana przez organizatorów

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.10.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 29.09.2022
Zakończenie wydarzenia: 30.11.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca, FED

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!