Pieniądze na wsparcie osób LGBT+ w małych miastach i na wsi

Fundusz dla Odmiany startuje z nową edycją konkursu grantowego „Granty dla Odmiany”, który wspiera inicjatywy na rzecz osób LGBT+ poza wielkimi miastami.

„Fundusz dla Odmiany zmienił moje patrzenie na świat. Mogę i mam szansę pokazać, że świat jest piękny, tęczowy, kolorowy. I że dobro może się dziać nawet u nas, w malutkich popegeerowskich Nowinach” – mówi Maria Jaszczyk, emerytowana nauczycielka wiejska, która otrzymała grant na działania w pierwszej edycji konkursu.

 

Odmieniają Polskę

„Chcemy żyć w Polsce, w której osoby LGBT+ poczują się w pełni u siebie niezależnie od tego, gdzie toczy się ich życie. Aż 80% osób w Polsce mieszka poza największymi miastami, głównie w mniejszych miastach i na wsi. Dlatego akceptację dla naszej społeczności musimy budować właśnie tam” – mówi Ola Muzińska, założycielka Funduszu.

W poprzednich dwóch edycjach konkursu Fundusz wsparł finansowo – kwotą do 4900 zł – 30 inicjatyw z takich miejsc jak: Nowiny, Zamość, Legnica, Lublin, Bydgoszcz, Osowa Sień czy Białystok. Inicjatywy, które do tej pory dostały wsparcie są bardzo różnorodne: od działań pomocowych, np. grup wsparcia, przez spotkania społecznościowe, np. z Kołami Gospodyń Wiejskich, po queerowe festiwale i działania artystyczne.

 

Tęczowa Legnica to jedna z 30 inicjatyw, która otrzymała grant w poprzednich edycjach konkursu. Grupa, dzięki pieniądzom z Funduszu mogła zorganizować spotkania społecznościowe dla osób, które chcą wspierać osoby LGBT+ na Dolnym Śląsku. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego dokumentu o tym działaniu:

Tęczowa filantropia

Fundusz dla Odmiany finansuje granty z wpływów od darczyńców indywidualnych  i instytucjonalnych. Partnerem najnowszej edycji jest Fundacja Equaversity, która wsparła konkurs kwotą 50 tys. zł.

„Międzynarodowe działania Equaversity pozwoliły na wsparcie Funduszu i głęboko wierzymy, że jest to dopiero początek naszych wspólnych działań na rzecz społeczności LGBT+. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za hojność wszystkich, którzy przyczynili się do naszego partnerstwa. W obliczu tak wielu globalnych kryzysów nasi darczyńcy rozumieją, bardziej niż kiedykolwiek, że najważniejszy jest człowiek. A jego prawa muszą obowiązywać bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową” – mówi Agnieszka Holland, członkini rady Equaversity.

Kto i jak może się zgłosić?

Do konkursu „Granty dla Odmiany” mogą zgłaszać się grupy formalne (fundacje, stowarzyszenia) jak i nieformalne, w tym kolektywy. To, co dla Funduszu jest ważne to chęć działania na rzecz osób LGBT+ w lokalnej społeczności. Formularz, który znajduje się na stronie: https://dlaodmiany.org.pl/mam-pomysl/ należy uzupełnić i wysłać do 30.10.2022 r. Znajdziecie tam również opis procesu przyznawania grantów i zasady konkursu.

Dodatkowe materiały

1. Na Instagramie Funduszu możecie zobaczyć jakie inicjatywy dostały wsparcie w poprzednich edycjach konkursu: https://www.instagram.com/funduszdlaodmiany/

2. Zachęcamy do obejrzenia mikrodokumentów filmowych opowiadających o grupach i osobach, które dostały wsparcie Funduszu: https://tinyurl.com/KoloryNadziei

3. Logo Funduszu i Equaversity do pobrania.

Fundusz dla Odmiany to organizacja LGBT+ dostarczająca pieniędzy, wiedzy i wsparcia organizacjom pozarządowym, grupom nieformalnym i osobom indywidualnym, które działają na rzecz akceptacji osób LGBT+ w małych miastach i na wsi.

Fundacja Equaversity została powołana w celu organizowania międzynarodowych zbiórek na wsparcie społeczności LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej. Zebrane fundusze są następnie przyznawane w formie grantów działającym w Polsce organizacjom LGBT+.

Sercem zbiórki jest witryna internetowa www.equaversity.org

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30.10.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 06.10.2022
Zakończenie wydarzenia: 30.10.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundusz dla Odmiany

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!