Kurs on-line ARCHIPELAG POKOLEŃ

„Archipelag Pokoleń” to bezpłatny kurs internetowy, realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” na temat współpracy międzypokoleniowej, stworzony przez polskich i zagranicznych ekspertów. W latach 2020-2023 zorganizowaliśmy już 6 edycji, w których uczestniczyło ponad 450 osób! Dołącz do edycji LATO 2024!

KOGO ZAPRASZAMY?

 • edukatorki i edukatorów
 • trenerki i trenerów
 • animatorki i animatorów kultury
 • słuchaczki i słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku
 • przedstawicielki i przedstawicieli trzeciego sektora
 • pracowniczki i pracowników bibliotek oraz instytucji kultury
 • społeczniczki i społeczników
 • wolontariuszki i wolontariuszy
 • każdego, kto interesuje się tematyką międzypokoleniowości i chce działać lub działa już na rzecz innych osób, np. organizując spotkania, prowadząc dyskusje, zachęcając do wspólnego spędzania czasu.

JAK TO DZIAŁA?

 • Podczas kursu działasz w grupie, by uczyć się od siebie nawzajem. Z samym programem kursu każdy może zapoznać się we własnym zakresie, natomiast prawdziwa nauka odbywa się podczas dyskusji w grupach, które uczestnicy stworzą już na starcie.
 • Treści kursu znajdują się na platformie internetowej, do której otrzymujesz  indywidualny dostęp. Materiały są uporządkowane tematycznie i podzielone na tygodnie. W każdym tygodniu dostajesz zestaw składający się z tekstów do czytania, nagrań do odsłuchania lub/i obejrzenia oraz ćwiczeń do wykonania. Zapoznajesz się z nimi przed spotkaniem swojej grupy.
 • Każda grupa ma za zadanie spotkać się (telefonicznie lub wirtualnie) raz w tygodniu, żeby przedyskutować zestaw materiałów lub wziąć udział w działaniu – w zależności od tego, co przewidziano w programie na dany tydzień. Po każdym tygodniu grupa otrzymuje pracę domową do wykonania.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

 • Dowiesz się, czym są działania międzypokoleniowe, gdzie mogą być prowadzone i jaki mają wpływ na lokalne społeczności.
 • Przyjrzysz się szerszemu kontekstowi działań międzypokoleniowych: współczesnym trendom demograficznym i różnym zjawiskom społecznym.
 • Skonsultujesz swój pomysł na działanie międzypokoleniowe z osobami ze swojego otoczenia.
 • Poznasz korzyści, jakie działania międzypokoleniowe przynoszą osobom młodszym i starszym, a także całym społecznościom.
 • Dowiesz się, co to jest rzecznictwo i jak je zastosować w praktyce.
 • Pomożemy Ci dobrać odpowiednie metody pracy. Dostaniesz dużo praktycznych wskazówek, jak zaplanować i przeprowadzić spotkanie międzypokoleniowe.
POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW Z POPRZEDNICH EDYCJI KURSU:

Byłam zaskoczona formą, w jakiej mamy wykonywać zadania, tzn., że ma to odbywać się w grupach. (…) umożliwiło mi to nawiązanie relacji z osobami z całej Polski i dzielenie się pomysłami, już niejednokrotnie nawet wykraczającymi poza obowiązkowe zadania kursu.

Zadania były dobrze zaplanowane w czasie, który spokojnie wystarczał na realizację. Była podana lektura i fragmenty bardzo konkretne, przydatne w realizacji zadań. Miały zróżnicowany poziom trudności, co zmuszało do myślenia, współdziałania w grupie, konsultowania z uczestnikami i organizatorami.

Najbardziej w zadaniach podobał mi się fakt ich otwartości – to, że były do wybrania i wykonania różne „opcje”, bardziej nakierowywały na problem niż narzucały pewne rozwiązanie. Super, że opierały się na dyskusji w grupach.

Podobało mi się połączenie różnych technik, a także możliwość łączenia w grupy, wielozadaniowość, duża ilość świetnych materiałów bardzo przydatnych w pracy zawodowej i realizacji różnych projektów.

Kurs jest bezpłatny i trwa od 27 maja do 7 lipca 2024 r. Na aktywny udział w kursie należy przeznaczyć około 2-3 godziny tygodniowo: 2 godz. na zapoznanie się z materiałami i realizację zadań oraz 1 godz. na spotkania na platformie Zoom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kursu: KURS
Zapisy tylko do 24 maja (piątek): TUTAJ
Harmonogram kursu: ZOBACZ

Kurs „Archipelag Pokoleń” realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji”.

Źródło: Informacja nadesłana do redakcji

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24.05.2024
Rozpoczęcie wydarzenia: 27.05.2024
Zakończenie wydarzenia: 07.07.2024
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!