X Spotkanie z muzyką i tańcem Rzeszowszczyzny “Łojdiridi”

Tańce Rzeszowszczyzny w Woli Zgłobieńskiej.W sobotę 9 lipca w Woli Zgłobieńskiej będzie można nauczyć się rzeszowskich tańców tradycyjnych, potańczyć, a nawet pograć z ludowymi muzykantami. Stowarzyszenie „Gdzieś Tu” i Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu zapraszają na X Spotkanie z tradycyjną muzyką i tańcem Rzeszowszczyzny „Łojdiridi”. Jest to kolejne z wydarzeń zapoczątkowanych w 2018 r. – wędrownych potańcówek do muzyki tradycyjnej.

Impreza zacznie się o 17.00 warsztatami, na których od podstaw będzie można nauczyć się najpopularniejszych tańców ludowych. Poprowadzi je Artur Szlachetka, zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego w Trzcianie w kategorii par w 2020 r., towarzyszyć mu będzie Kapela Łola. O 19.00 zacznie się potańcówka z muzyką dwóch wybitnych kapel. Pierwsza to Nosowiany z Nosówki, a druga to Kurasie z Lubziny. W przerwach lub na koniec będzie można zagrać w mieszanym składzie dla tych tancerzy, którzy okażą się niezmordowani.


Wstęp jest wolny, chociaż dobrowolny datek do kapelusza na organizację następnych imprez będzie mile widziany. W ramach współpracy z lokalną społecznością będzie można zjeść posiłek serwowany przez KGW z Woli Zgłobieńskej.

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 09.07.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 09.07.2022
Zakończenie wydarzenia: 09.07.2022
Miejsce wydarzenia: Wola Zgłobieńska
Organizator: Stowarzyszenie „Gdzieś Tu” i Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota”

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!