Nabór na feministyczne MiniGranty rusza 10 stycznia!

Pomysły na działania można zgłaszać do 31 stycznia.

Chcecie, by głos kobiet i dziewczyn mieszkających na wsi był bardziej słyszalny? Uważacie, że potrzeby kobiet nie są dostatecznie brane pod uwagę w Waszej społeczności i macie pomysł, jak to zmienić?

Jeśli chcecie przyczynić się do feministycznej zmiany w swojej wsi, zapraszamy Was serdecznie do udziału w programie MiniGrantów Funduszu Feministycznego! Możecie się do nas zgłosić z absolutnie dowolnym pomysłem na rzecz praw kobiet. Co ważne – nie trzeba być grupą z bogatym doświadczeniem – liczy się pomysł i chęć zmiany! Kwota MiniGrantu to 4900 zł.

Dlaczego warto?

  • MiniGranty możecie przeznaczyć na realizację takich działań, które same uważacie za potrzebne i ważne – jedyny warunek jest taki, że powinny one przyczyniać się do feministycznej zmiany.
  • Wniosek o MiniGrant jest krótki i przyjazny, a rozliczenie – proste.
  • Macie wpływ na to, które wnioski dostaną dofinasowanie – o tym do kogo trafią pieniądze, współdecydują grupy składające wnioski.

  • MiniGrant jest szansą na poznanie różnych aktywistek i osób zaangażowanych w feminizm z całej Polski – grantobiorczynie zapraszamy na trzydniowe spotkanie sieciujące!

Do tej pory Fundusz Feministyczny wsparł finansowo prawie 100 inicjatyw: https://femfund.pl/kogo-wspieramy/. Pieniądze trafiły między innymi do grup nieformalnych i kół gospodyń wiejskich, które zrealizowały bardzo różnorodne pomysły. Jakie?

Koło Gospodyń Wiejskich „Łapianka na obcasach” dzięki wsparciu FemFundu stworzyło kobiecy azyl w wiejskim domu kultury i sfinansowało zakup szafek, nowych lamp, siedzisk oraz szyldu na budynek, „żeby dziewuchy wiedziały, gdzie nas szukać”. Z kolei nieformalna grupa Sułkowiczanki (w wielkopolskich Sułkowicach) zorganizowała spotkania z ginekolożką dla kobiet z okolicznych wsi. Jeszcze inny przykład działań dla kobiet mieszkających na wsi to Wiejskie Kino Kobiet w Wiązownicy Kolonii, które zorganizowała PasjoDzielnia – kameralne pokazy filmów dotyczących doświadczeń kobiet w różnych krajach uzupełniały zajęcia jogi na trawie.

Jeśli zainspirowały Was te pomysły i chcecie zrealizować własny, zgłoście go do FemFundu! Nabór potrwa od 31 stycznia do godz. 13.00.

Zapraszamy na spotkanie online z Funduszem Feministycznym

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o MiniGrantach, zadać pytania, skonsultować się – zapraszamy na spotkanie online 24 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.00 z członkiniami FemFundu. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom – możecie zapisać się na nie tutaj. Podczas spotkania powiemy trochę o Funduszu i naszym podejściu oraz damy wskazówki, o czym pamiętać, składając wnioski o MiniGranty. Chętnie też rozwiejemy Wasze wątpliwości i odpowiemy na pytania.

Jak złożyć wniosek o MiniGrant?

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić krótki wniosek online, z którym można się zapoznać tutaj. Tam też znajdziecie więcej informacji o konkursie.

W razie pytań śmiało piszcie na adres: granty@femfund.pl lub dzwońcie pod numer 504 175 871.

O Funduszu Feministycznym

Fundusz Feministyczny to jedyna instytucja w Polsce, która wspiera wyłącznie działania realizowane przez kobiety i dziewczyny z całego kraju. Do udziału w konkursie serdecznie zapraszany także osoby transpłciowe, niebinarne i interpłciowe. Finansujemy inicjatywy, które budują lepszy świat dla nas wszystkich.

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.01.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 10.01.2022
Zakończenie wydarzenia: 31.01.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundusz Feministyczny

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!