Rusza nabór do Inkubatora pomysłów

Inkubator pomysłów to projekt Gminy Miasta Gdynia i Fundacji Stocznia, który pomaga znaleźć, dopracować i przetestować oddolne innowacje dotyczące włączenia społecznego.

W ramach Programu wspierane będą pomysły, koncepcje i idee, dzięki którym osoby borykające się problemem wykluczenia ze społeczności i związanymi z nim konsekwencjami będą mogły godnie i bez przeszkód funkcjonować, zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i szerzej – w całym społeczeństwie.

Wspierane będą przedsięwzięcia, które łącząc lokalne zasoby (np. czas i kompetencje mieszkańców, dostępne przestrzenie i lokalnie funkcjonujące instytucje), mogą skutecznie i efektywnie pomagać mieszkającym w danej okolicy osobom wykluczonym lub takim wykluczeniem zagrożonym, oraz pomysły dzięki którym osoby te będą mogły aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnych społeczności.

Autorom i autorkom najlepszych pomysłów oferowane jest wsparcie w rozwoju innowacji oraz grant na jej przetestowanie (ok. 40 000 złotych).

Nabór do Inkubatora pomysłów trwa do 3 października 2021 roku. Praktycznie każdy może wziąć w nim udział – osoby fizyczne, grupy nieformalne, różnego rodzaju instytucje i firmy.

WIĘCEJ INFORMACJI

Źródło: https://inkubatorpomyslow.org.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 03.10.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 06.09.2021
Zakończenie wydarzenia: 03.10.2021
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Gmina Miasta Gdynia i Fundacja Stocznia

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!