ORLEN Social Lab

Fundacja ORLEN inauguruje nowy program grantowy „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany”, został stworzony z myślą o tych, którzy chcą poprawić jakość życia lokalnej społeczności oraz wybranych grup docelowych, a także mają pomysł na rozwiązanie ich konkretnych problemów. Autorzy najlepszych projektów mogą liczyć na wsparcie finansowe oraz aż 60 godzin szkoleń i konsultacji z ekspertami. Program jest realizowany we współpracy z PKN ORLEN.

Granty przeznaczone są dla stowarzyszeń i fundacji, a projekty mogą dotyczyć m.in. takich obszarów jak kultura i edukacja, zdrowie i sport, zrównoważony rozwój czy bezpieczeństwo.

W tym roku Fundacja przeprowadzi aż dwie edycje programu. Nabór do edycji bieżącej potrwa do 20 kwietnia 2023 r. Twórcy najciekawszych propozycji będą mogli skorzystać z 60 godzin szkoleń i konsultacji dot. m.in. operacyjnego prowadzenia projektów społecznych, opracowania kosztorysu czy komunikowania i promocji działań. Po cyklu szkoleniowo-doradczym eksperci ocenią projekty i zarekomendują do otrzymania grantu te, które mają największe szanse na wdrożenie. Projekty wsparte grantem w I Edycji muszą zostać zrealizowane pomiędzy 1 lipca a 30 września br.  Realizacja projektów z II Edycji ruszy w połowie października 2023 r. Pula grantów w programie to 500 tys. zł.

Wnioski do programu należy złożyć on-line na stronie do 20 kwietnia br.: https://darowiznyfundacja.orlen.pl/#/login

Więcej informacji na temat programu „ORLEN Social Lab. Laboratorium Społecznej Zmiany” można znaleźć w regulaminie programu:​

Regulamin programu ORLEN Social Lab.pdf

Formularz wniosku w programie.pdf (wersja poglądowa, wnioskowanie odbywa się on-line)

Wzór kosztorysu ORLEN Social Lab.pdf

Masz pytania?

pisz na: sociallab@orlen.pl​

lub zadzwoń:

w kwestiach merytorycznych: +48 578 178 588

w kwestiach technicznych: +48 609 072 735​

 

Więcej informacji

Źródło: https://fundacja.orlen.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.04.2023
Rozpoczęcie wydarzenia: 23.03.2023
Zakończenie wydarzenia: 20.04.2023
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Fundacja ORLEN

Dane kontaktowe ↓

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!