Odkrycia – polska edycja Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców EUCYS

Odkrycia to polska edycja Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców EUCYS (European Union Contest for Young Scientists), największego i najważniejszego konkursu uczniowskich prac badawczych w Europie, organizowanego przez Komisję Europejską od 1989 roku. Biorą w nim udział adepci nauki i konstruktorzy z Unii Europejskiej oraz krajów afiliowanych.

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji krajowych, odbywających się co roku wiosną, oraz finałów międzynarodowych, organizowanych jesienią, każdego roku w innym europejskim mieście. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest organizatorem EUCYS w Polsce od 1995 roku.

Dzięki konkursowi młodzi ludzie zainteresowani nauką mogą zaprezentować wyniki swoich badań ,skonsultować je z wybitnymi specjalistami, ale przede wszystkim spotkać innych pasjonatów nauki.

 

Udział w Odkryciach – Polskiej Edycji EUCYS często staje się również przepustką do kariery. Dawni laureaci to dziś wyróżniający się studenci, doktoranci i pracownicy naukowi, pomysłodawcy innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych lub kadra menadżerska międzynarodowych firm.

Zasady

W Odkryciach – Polskiej Edycji EUCYS mogą brać udział uczniowie w wieku od 14 do 21 lat, którzy w roku zgłoszenia do konkursu nie ukończyli pierwszego roku studiów. Zgłoszona praca może mieć maksymalnie troje autorów i powinna zostać wcześniej wyróżniona w ogólnopolskim konkursie lub otrzymać rekomendację pracownika naukowego co najmniej ze stopniem doktora. Do konkursu można zgłaszać samodzielne prace badawcze, zarówno teoretyczne, jak i doświadczalne, z nauk przyrodniczych, matematycznych, technicznych, ekonomicznych lub społecznych. Badania mogą być wykonane w warunkach domowych, ale dopuszczalne są też projekty realizowane za pomocą profesjonalnego sprzętu w ośrodkach badawczych, np. podczas staży.

Zobacz aktualny regulamin.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 grudnia:

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy
  • przesłać maszynowy opis zgłaszanej pracy badawczej o objętości do 20 znormalizowanych stron A4 w języku polskim lub angielskim elektronicznie na adres: konkurs@fundusz.org lub pocztą tradycyjną do biura Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, ul. Pasteura 7, 02-093 Warszawa
  • dołączyć rekomendację (lub skan dyplomu/zaświadczenie z olimpiady)

Szczegóły dotyczące udziału w aktualnej edycji TUTAJ

Źródło: https://fundusz.org/odkrycia/

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 05.12.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 27.07.2021
Zakończenie wydarzenia: 05.12.2021
Miejsce wydarzenia: Cała Polska
Organizator: Komisja Europejska

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!