Młodzież o zaufaniu. Konkurs dla uczniów z Europy

Czym jest zaufanie? Czy możemy ufać mediom społecznościowym? Co to znaczy wierzyć ekspertom naukowym? To propozycje tematów prac, które mogą zgłaszać uczniowie z całej Europy, by zdobyć Youth on Trust Awards 2022. Tematem przewodnim konkursu w ramach projektu UE PEriTia jest zaufanie. Termin zgłoszeń do 1 marca 2022 r.

Konkurs jest adresowany do uczniów z całej Europy w wieku od 13 do 18 lat. Nagroda zostanie przyznana w trzech grupach wiekowych: 13-14 lat, 15-16 lat i 17-18 lat. Praca na temat zaufania w życiu społecznym i politycznym przedstawiona w ramach konkursu może mieć format filmu, podkastu, wpisu na blogu, opowiadania, dialogu lub wypracowania. Zgłoszenia są przyjmowane w językach: ormiańskim, holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, norweskim i polskim. Uczniowie mogą zgłaszać tylko prace indywidualne. Zwycięskie prace zostaną opublikowane i nagrodzone wycieczką do Brukseli, stolicy Unii Europejskiej. Termin składania prac w formie elektronicznej na adres youthontrust@peritia-trust.eu mija 1 marca 2022 r.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej i w załączonej ulotce.

W przypadku pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt z p. Anną Halamą z Biura Współpracy z Zagranicą PAN.

O projekcie PEriTia

Projekt PEriTia (Policy, Expertise and Trust) ma na celu zbadanie mechanizmów, które wpływają na zaufanie obywateli do ekspertyz naukowych. Biorą w nim udział filozofowie, przedstawiciele nauk biologiczno-społecznych, eksperci do spraw polityki, etycy, psychologowie, specjaliści ds. mediów oraz organizacje pożytku publicznego. Przedsięwzięcie jest finansowane przez Unię Europejską. Bierze w nim udział m.in. Polska Akademia Nauk.

Źródło: Polska Akademia Nauk

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 01.03.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 09.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 01.03.2022
Miejsce wydarzenia: Cała Europa
Organizator: Unia Europejska, Polska Akademia Nauk

Dane kontaktowe ↓

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!