Europejskie Forum Rolnicze – rejestracja do 27 czerwca 2022

Europejskie Forum Rolnicze 2022 odbędzie się już 30 czerwca. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele wiodących firm i instytucji krajowych i europejskich. Patronat Honorowy nad konferencją objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami Strategicznymi Forum są Polmlek, Bio-Lider, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Grupa Azoty.

Europejskie Forum Rolnicze każdego roku gromadzi wielu uczestników i gości z całej Europy. Jest miejscem spotkań czołowych polityków, samorządowców, rolników, a także specjalistów, praktyków oraz przedstawicieli biznesu, świata nauki i gospodarki. W tym roku, ze względu na aktualną sytuację geopolityczną, spotkają się oni w nowym miejscu – w Warszawie, a samo wydarzenie będzie miało nową formułę – jednodniowej konferencji.

– Europejskie Forum Rolnicze to doskonała okazja do spotkania się w gronie osób ściśle powiązanych z produkcją rolną, hodowlą zwierząt, produkcją żywności, to okazja do merytorycznych dyskusji i szukania rozwiązań dla tematów trudnych, których w dzisiejszych czasach nie brakuje. Polmlek jako partner strategiczny ma nadzieję, że debaty oraz wybitni goście zaproszeni do udziału w debatach zminimalizują obawy i niepokoje polskich rolników i producentów, a może wręcz przeciwnie – pozwolą zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa i trudności, które mogłyby nas wszystkich zaskoczyć w kolejnych latach. Z dumą uczestniczymy w Europejskim Forum Rolniczym i cieszymy się, że wraca w stacjonarnej formie – mówi Marcin Witulski, Prezes Zarządu Polmlek Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim.

– Bio-Lider dzięki strategicznej współpracy z firmą BIO-GEN, jej wiedzy i 32-letniemu doświadczeniu
w produkcji biopreparatów mikrobiologicznych, oferuje producentom rolnym najlepsze, sprawdzone rozwiązania biologiczne. Europejski Zielony Ład to dla dzisiejszego rolnictwa niezwykle istotny temat, któremu będzie poświęcony jeden z paneli podczas tegorocznej edycji
Europejskiego Forum Rolniczego. Z tego powodu Bio-Lider jako ekspert w dziedzinie biopreparatów podjął decyzję o uczestnictwie w Forum w roli partnera strategicznego. Udział w wydarzeniu daje niepowtarzalną szansę podjęcia merytorycznej dyskusji na temat wyzwań stojących dziś przed producentami rolnymi mówi Jarosław Peczka, właściciel BIO-GEN, inwestor w spółce Bio-Lider.

 – Cieszę, że KOWR został Partnerem Europejskiego Forum Rolniczego, a tym samym stał się częścią tego prestiżowego wydarzenia. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji Forum są Wspólna Polityka Rolna w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz wizja rozwoju handlu rolno-spożywczego. Działalność KOWR jest zbieżna z tymi tematami, gdyż obejmuje m.in. promocję polskiej żywności, stabilizację i wsparcie rynków rolnych czy też transfer innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa. Z tego względu na wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć instytucji, którą reprezentuję. Życzę uczestnikom Forum owocnej dyskusji i wypracowania konkluzji, które okażą się przydatne w dalszym działaniu – mówi Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

 – W Grupie Azoty wdrażamy nowoczesne rozwiązania odpowiadające potrzebom polskiego
i europejskiego rolnictwa. Konsekwentnie rozwijamy nowe formuły nawozowe, zgodnie z europejskimi wymaganiami klimatycznymi, stawiając również na innowacyjne rozwiązania z obszaru rolnictwa precyzyjnego. Z dużym zaangażowaniem wspieramy nowe rozwiązania, mające pozytywny wpływ na europejskie rolnictwo, stąd nasza obecność na Europejskim Forum Rolniczym. Takie inicjatywy są szczególnie istotne w obliczu agresji Rosji na Ukrainę i związanych z tym zawirowań na rynkach surowcowych i energetycznych, które są ogromnym wyzwaniem zarówno dla producentów rolnych, jak i producentów nawozów. Bez względu na okoliczności, priorytetem Grupy Azoty pozostaje utrzymanie produkcji na maksymalnym poziomie, by zapewniać stały dostęp do najwyższej jakości nawozów dla krajowych producentów rolnych –
mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Partnerami Głównymi Europejskiego Forum Rolniczego są: AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach.

Partnerzy wydarzenia to: KWS, 365FarmNet, Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o.
w Bydgoszczy oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

Patronat medialny nad Forum objęły: Tygodnik Poradnik Rolniczy, Farmer.pl, Przedsiębiorca Rolny, Wiadomości Rolnicze Polska, Top Agrar Polska, AgroPolska.pl, Witryna Wiejska, Wiadomości Handlowe, SadyOgrody.pl, StrefaAGRO, Polska Press Grupa.

Rejestracji do udziału w konferencji można dokonywać do 27 czerwca br. za pośrednictwem strony www.forum-jasionka.pl/rejestracja/.

Program Forum

***

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej
i międzynarodowej polityki, rolników oraz ekspertów. To również niepowtarzalna okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Forum rokrocznie gromadziło ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych
i branżowych z całej Europy.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

Dodatkowych informacji udziela:

Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
kom.: (+48) 600 410 014
e-mail: media@efrwp.com.pl

***
Informacja prasowa, 23 czerwca 2022 r.

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 27.06.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 30.06.2022
Zakończenie wydarzenia: 30.06.2022
Miejsce wydarzenia: cała Polska
Organizator:

Dane kontaktowe ↓

Najnowsze wydarzenia!

Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024
Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!