Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja „Dezinformacja. Jak reagować?”

Konferencja „Dezinformacja. Jak reagować?” to wyjątkowa okazja, aby w eksperckim gronie twórców prawa, akademików, przedstawicieli biznesu, mediów i organizacji społecznych podyskutować i wymienić się doświadczeniami. Omówimy m.in. rozwiązania, które mogłyby doprowadzić do większej przejrzystości mediów społecznościowych i bardziej skutecznej walki z dezinformacją. Zainteresowanych udziałem prosimy o rejestrację on-line.

https://ec.europa.eu/poland/sites/poland/files/styles/slide_homepage_large__719x265_/public/img/slider/banner_disinfo.png?itok=2wR6725Q

Internet i media społecznościowe zdemokratyzowały nie tylko dostęp do informacji, ale też dostęp do jej wytwarzania i dystrybucji. Wpływ na ważne wydarzenia polityczne, postawy społeczne, czy popularność produktów zyskały nowe podmioty i osoby. Konsekwencje takiej sytuacji są niejednoznaczne. Jak odróżnić rzetelne doniesienia od opinii, informacje od fake newsów?

Zapraszamy na konferencję „Dezinformacja. Jak reagować?”

Data: 20 marca 2020 r., godz. 9.30 – 15.00

Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego - Centrum Współpracy i Dialogu UW 
Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa

Szczegółowy program i lista panelistów zostaną ogłoszone wkrótce na stronie: https://www.geremek.pl/dezinformacja (link is external)

Zgłoszenia udziału prosimy wysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka, Uniwersytet Warszawski, Polityka Insight

Źródło: https://ec.europa.eu

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx