Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bądż dobry dla swojego psa

Na wsiach utrzymywane psy na łańcuchach, bez zacienienia i często bez dostępu do świeżej wody, nie mogąc uciec ani się schować, są w sytuacji dramatycznej. Narastające w ostatnich latach w Polsce upały pogłębiają tę sytuację, powodując zagrożenie dla zdrowia tych zwierząt, a nawet ich życia.

Zapewnijmy zwierzętom odpowiednie warunki do życia podczas tego upalnego lata. Pies musi mieć stały dostęp do wody oraz schronienie w cieniu. Pamiętajmy, że jest to ustawowy obowiązek. Reagujmy, kiedy widzimy zaniedbania. Zgłaszajmy policji naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Film został zrealizowany przez Ogólnopolską Fundację na Rzecz Ochrony Zwierząt ZWIERZ oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zwierząt Nasielsk. Celem akcji jest poprawa sposobu utrzymywania psów na wsi w okresie upałów dzięki edukacji /dotarciu z rzetelną informacją na temat opieki nad zwierzętami latem oraz konsekwencji prawnych wynikających z jej zaniechania.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx