Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czyny przeciwko zwierzętom – informator prawny

Jeżeli widzisz, że ktoś krzywdzi zwierzę, podejmij działanie. Powiadom organy ścigania (policję lub prokuratora), urząd gminy albo organizację społeczną, której celem jest ochrona zwierząt. 

Nie bądź obojętny, nie gódź się na przemoc wobec zwierząt. Zwierzęta chroni prawo. Możesz, a nawet masz obowiązek działać. 

Ty też możesz mieć wpływ na sytuację zwierząt.

Zachęcamy do zapoznania się z informatorem, który przedstawia przepisy mające na celu ochronę zwierząt. Jest w nim mowa o czynach zabronionych oraz o obowiązkach człowieka wobec zwierząt, w szczególności w odniesieniu do zwierząt domowych oraz zwierząt gospodarskich.

Dowiesz się z niego, jakie czyny wobec zwierząt zostały zabronione przepisami ustawy o ochronie zwierząt, które z nich są wykroczeniami, a które przestępstwami (i jaka jest między nimi różnica). Dowiesz się też, kto ma prawo, a kto obowiązek udzielenia pomocy zwierzęciu. Poznasz czynności, które organizacja powinna podjąć w celu wszczęcia oraz wzięcia udziału w postępowaniach w sprawach dotyczących niehumanitarnego traktowania zwierząt.

POBIERZ INFORMATOR W PLIKU PDF

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

ZAPOBIEGANIE BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT I OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI – ASPEKTY PRAWNE

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx