Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapobieganie bezdomności zwierząt i opieka nad zwierzętami bezdomnymi – aspekty prawne

Sytuację bezdomnych zwierząt reguluje ustawa o ochronie zwierząt. Obowiązek zapewnienia opieki nad nimi, a także ograniczania ich bezdomności ustawa przekazuje organom wykonawczym gmin – wójtom i burmistrzom. W tym celu co roku każdy samorząd przygotowuje gminny program opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności w gminie.

- Jakie dokładnie obowiązki w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami i przeciwdziałania bezdomności zwierząt spoczywają na gminach?

- Jakie są uprawnienia mieszkańców i przedstawicieli organizacji w zakresie wspierania samorządu w opiece nad bezdomnymi zwierzętami i ograniczaniu ich bezdomności?

- Co konkretnie powinno zostać zaplanowane i zapisane w gminnym programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i przeciwdziałania bezdomności zwierząt?

- W jaki sposób mieszkańcy i organizacje mogą wpływać na kształt programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami?

Na pytania odpowiada niniejszy informator, który kierujemy do osób działających lub planującym działać na rzecz bezdomnych zwierząt – przedstawicieli urzędów gmin, organizacji pozarządowych i mieszkańców.

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF: Zapobieganie bezdomności zwierząt i opieka nad zwierzętami bezdomnymi – aspekty prawne.

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx