Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Co w prawie piszczy? Śledźmy zmiany w prawie: nowa ustawa o kołach gospodyń wiejskich

Już 15 czerwca b.r. ma być rozpatrywana na poziomie parlamentarnym ustawa o zmianie ustawy o kołach gospodyń wiejskich. 

Jak podaje Biuletyn#prosteNGO: "28 maja bez konsultacji na poziomie rządowym i w ekspresowym tempie w procesie sejmowym przyjęto przy 11 głosach przeciw (1 PIS, 7 KO, 3 Konfederacja) ustawę o zmianie ustawy o kołach gospodyń wiejskich. Obecnie projekt jest w Senacie. 31 maja 2021 roku skierowano go do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - ma być rozpatrywany 15 czerwca". 

Proponowane zmiany mają dotyczyć m.in. rejestracji, regulacji funkcjonowania kół, umożliwić szersze pozyskiwanie środków finansowych na realizację zadań i działań, przeniesienie kompetencji w zakresie pomocy udzielanej kołom gospodyń wiejskich z ministra właściwego do spraw rozwoju (dotychczas) na ministra właściwego do spraw rozwoju wsi. Zmiany wprowadzają na stałe możliwość dofinansownia kół gospodyń wiejskich. Pozostaje pytanie, czy wszystkie koła gospodyń wiejskich będą mogły starać się o dofinansowanie swojej działalności?

Źródło: Biuletyn #prosteNGO - 26 maja-8 czerwca 2021 r. - Fundacja trzeci.org

Najnowsze