Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stwórzmy razem Mural Pamięci Henryka Wujca!

Henryk Wujec - obrońca Praw Człowieka, współtwórca opozycji demokratycznej w czasach PRL, legenda „Solidarności”, wybitny działacz społeczny i polityczny. Człowiek, który w każdym momencie swojego dorosłego życia starał się służyć innym i budować społeczeństwo obywatelskie – napisali inicjatorzy akcji upamiętniającej tego skromnego i wielce zasłużonego dla Polski działacza.

Henryk Wujec mural

Dziś oficjalnie ruszyła inicjatywa powstania Muralu Pamięci Henryka Wujca w Galerii Tybetańskiej na warszawskiej Woli i zrzutka funduszy na ten cel. Link do informacji i zrzutki. Henryk Wujec bardzo zaangażował się w działania na rzecz Wolnego Tybetu, stąd pomysł na miejsce muralu.

Inicjatorami akcji są koleżanki i koledzy, przyjaciele Henryka i Ludki Wujców, związani z organizacjami społecznymi, w których Henryk działał i które wspólnie wspierali; Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszeniem Dialog Społeczny oraz Fundacją dla Polski. Powstanie Muralu wspiera Fundacja Klamra. Na rzecz Muralu działają za zgodą i wspólnie z Ludką Wujec.

W rocznicę śmierci Henryka Wujca, tj. 15 sierpnia b.r. planowane jest oficjalne odsłonięcie Muralu. Wszyscy, którzy wezmą udział w zrzutce zostaną poinformowani mailowo o dacie i szczegółach tego wydarzenia (organizatorzy proszą o pozostawienie swojego adresu mailowego).

Organizatorzy chcą zebrać: 8.000 złotych. Na koszt powstania muralu składają się: przygotowanie ściany, materiały (farby, pędzle), wynagrodzenie dla twórcy, wlepki i naklejki z Henrykiem Wujcem.

Nadwyżkę ze zbiórki organizatorzy przekażą na działania Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca, który wspiera oddolne działania na rzecz ochrony praw i wolności, pokoju społecznego i tworzenia dialogu w Polsce. Fundusz - niezależna i oddolna inicjatywa finansowana z ofiarności Obywateli - finansuje granty i stypendia dla organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz indywidualnych aktywistów próbujących zmieniać rzeczywistość wokół nas. O dotychczasowych działaniach Funduszu można przeczytać na stronie www.funduszobywatelski.pl. Każda osoba, która wesprze zbiórkę na Mural Pamięci Henryka Wujca, otrzyma drogą mailową ostateczny projekt muralu w formie jpg.

Stwórzmy razem Mural Pamięci Henryka Wujca!

Autor Muralu: Dariusz Paczkowski

O Galerii Tybetańskiej 

Źródło informacji: Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych www.ofop.eu / www.ofip.eu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx