Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Petycja w sprawie wprowadzenia do podstawy programowej zagadnień dotyczących klimatu i jego zmiany

Od minionego Dnia Ziemi Młodzieżowy Strajk Klimatyczny prowadzi wraz z partnerami: Ikea, WWF, Onet, Polski Klub Ekologiczny Okręg Mazowiecki i United Nation Global Compact Network Poland, kampanię na rzecz edukacji klimatycznej. Nasze zaplanowane działania są kilkuetapowe, a w pierwszym z tych etapów naszym celem jest zebrać 100 tyś. podpisów pod petycją, która adresowana jest do polskiego rządu, a której treść przekonuje o konieczności wprowadzenia rzetelnie opracowanych zagadnień dotyczących klimatu i jego zmiany, do podstawy programowej. Z petycją zapoznać się można i podpisać ją na stronie www.edukacjaklimatyczna.com.

petycja ikea opengraph final

Podpisy zbierane będą do końca czerwca. Na chwilę obecną, udało nam się ich zebrać około 34 tysiące, będziemy jednak z całych sił starać się zrealizować cel 100 000, albowiem następnym etapem naszej kampanii są bezpośrednie rozmowy ze stroną rządową. Wyrażone podpisami społeczne poparcie będzie, mamy nadzieję, argumentem trudnym do zbicia. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu UN Global Compact, możemy być pewni, że sama rozmowa dojdzie do skutku, tym bardziej zależy nam więc na zebraniu możliwie jak największej liczby głosów wspierających nasz postulat.

Po pierwsze proszę Was oczywiście o złożenie osobistego podpisu pod petycją, na stronie internetowej (danymi zarządza WWF). Po drugie zachęcam Was do wyrażenia poparcia dla petycji w imieniu organizacji, ruchów i inicjatyw, które współtworzycie. Na stronie petycji wyświetlane będą logotypy popierających nas instytucji. Jeżeli chcecie w ten sposób wesprzeć nasze dążenia, to proszę Was o wysłanie grafiki z logiem organizacji oraz jej nazwy w formie, w jakiej życzylibyście sobie, żeby pojawiła się pod logotypem, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  

 

Szmo Kacprzak
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Źródło: Informacja Młodzieżowego Strajku Klimatycznego

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx