Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpłatne szkolenia online dla ludzi teatru. Zapisy do 30 kwietnia.

Czas, gdy z powodu pandemii w teatrze dzieje się niewiele, można wykorzystać na zdobywanie nowych umiejętności w tej dziedzinie. Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka proponuję dwa bezpłatne kursy. Pierwszy dla artystów - o tym jak zarabiać na swojej sztuce. Drugi o audiodeskrypcji w teatrze, czyli spektaklach szeptanych. Trwają zapisy. Liczba miejsc ograniczona!

Pocztówka od ubiegłego roku realizuje we współpracy z norweskim partnerem Studium Actoris projekt pt.: “Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi / Next Stop – Art Close to People”. Szkolenia odbędą się w jego ramach. 

 

171834583 3977310385664087 6187602762256062041 n (2)

Tworzenie modelu biznesowego dla artystów. Nabór do 30 kwietnia 2021

 W szkoleniu biznesowym może wziąć udział 10 młodych twórców od 18 do 35 lat, związanych z szeroko rozumianym teatrem, a więc np. aktorzy, reżyserzy, scenografowie. Podczas trwających 4 dni warsztatów online (32 godziny szkoleniowe), prowadzonych przez uznanego specjalistę opracują plan jak własny talent, warsztat i kreatywność, doświadczenie i umiejętność słuchania przekształcić także w finansową obfitość. Przewidziane są praktyczne ćwiczenia np. z zakresu budowania relacji z klientem i prowadzenia spotkań. Każdy uczestnik stworzy swój biznesplan (więcej https://www.facebook.com/StowarzyszenieKulturalnePocztowka/videos/212517527306542 ). Autorzy 6 najwyżej ocenionych będą mieli okazję zaprezentować swoją ofertę już w sierpniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep przed gronem promotorów z Polski. 

KIEDY: 4 dni w okresie maj/lipiec 2021 (dokładne terminy zostaną ustalone do 15 maja, po zebraniu grupy).

szpektakle szeptanie WERTEP2020

Spektakle szeptane – audiodeskrypcja na żywo. Zapisy do 15 maja 2021

Szkolenie dotyczące audiodeskrypcji w teatrze poprowadzi uznana ekspertka w tej dziedzinie dr Izabela Mrochen. Technika ta umożliwia pełne zrozumienie przedstawień przez osoby niewidzące i niedowidzące. Nazywana jest „spektaklami szeptanymi”. Uczestnicy warsztatów (maksymalnie 10 osób) dowiedzą się przed jakimi barierami stają osoby niewidzące i niedowidzące w teatrze i jak sobie z nimi radzą. Poznają dobre praktyki dotyczące audiodeskrypcji teatralnej i filmowej. Przygotują skrypt wraz z najważniejszymi elementami opisu (kto, co, jak, gdzie, kiedy, w tym: wygląd postaci, strój, mimika, gesty, miejsce akcji, scenografia, koloryt, itp.). Słowa słyszane na scenie, to nawet nie połowa tego co się naprawdę na niej dzieje. Ruch, rekwizyty, światło, kostiumy - to wszystko jest przekazem. Co najważniejsze jednak kursanci będą mogli na koniec sprawdzić się w praktyce. Podczas letniego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep uczestnicy będą szeptać jeden ze spektakli pod kuratelą ekspertki. 

KIEDY: szkolenie teoretyczne (3 dni warsztatów online) odbędzie się w czerwcu 2021 (dokładne terminy ustalone będą po 15 maja, czyli po zebraniu grupy), festiwalowy dzień praktyczny planowany jest na przełomie lipca i sierpnia 2021.

JAK APLIKOWAĆ?

– wyślij mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

– masz czas do 30 KWIETNIA,

– dołącz CV i list motywacyjny (w CV interesuje nas człowiek, jego pasja, problemy i plany).

***

Szkolenia odbędą się w ramach projektu „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka Blisko Ludzi”. Dofinansowanie na projekt udzielone zostało w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

                                                                                      

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Pocztowka z Policznej na Podlasiu.

Źrodło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx