Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Dzieci mają wychodne" - program Fundacji Rozwoju Dzieci i apel do nauczycieli, dyrektorów, rodziców

"Nikt nie jest gotowy do wysiłku intelektualnego, kiedy jego ciało jest otępiałe, a duch złamany. Dajcie sobie i dzieciom wychodne. Chociaż raz w tygodniu 3 godziny z przyrodą" - piszą realizatorzy Programu  „Dzieci mają wychodne” (www.dziecimajawychodne.pl). Program ten jest odpowiedzią na fatalny stan psychofizyczny dzieci. Są bardzo zmęczone, zniechęcone, depresyjne, od wielu miesięcy relacje z rówieśnikami nie są rzeczywiste tylko wirtualne, uzależniają się od internetu, mają problemy zdrowotne spowodowane brakiem ruchu (kręgosłup, oczy, duży wzrost otyłości) . Badania na ten temat wskazują, że staje się to powszechnym problemem znaczącej większości dzieci. W podobnie złym stanie są też nauczyciele.

 

dzieci-maja-wychodne

 

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach - po miesiącach nauki online - dzieci zaczną wracać do szkół. 

Mówimy: „Dość siedzenia w czterech ścianach” . Dzieci nie zniosą dodatkowego stresu powtórek i „nadganiania” materiału. Uważamy,  że teraz jest czas na wychodne. Chcemy żeby dorośli (rodzice i nauczyciele)  wychodzili z uczniami na wyprawy w przyrodę. Niech zaczną się ruszać, mają możliwość nabrania oddechu, ponownego nawiązania relacji. Może to być raz w tygodniu na kilka godzin. Może być więcej. Nauczanie hybrydowe przecież może odbywać się nie w dwóch miejscach a w trzech - dom - szkoła- przyroda.

Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego napisała list z apelem do nauczycieli, nauczycielek, dyrektorek i dyrektorów i zaprasza do udziału w Programie.

LIST DO NAUCZYCIELI

ULOTKA PROGRAMU PT. PRZYWRÓĆMY DZIECIOM RADOŚĆ DZIECIŃSTWA

https://www.frd.org.pl/dzieci-maja-wychodne/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx