Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcje i wydarzenia Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia wiele organizacji, instytucji i grup nieformalnych podejmuje w swoim środowisku akcje sadzenia drzew i kwiatów, sprzątania rzek, placów, parków i lasów, chcąc zwrócić uwagę na potrzebę ratowania naszej planety. Organizowane są wykłady i debaty on-line, publikowane raporty o stanie środowiska naturalnego.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do spowolnienia zmian klimatu, czy złagodzenia jego negatywnych skutków, chociażby zmieniając własne przyzwyczajenia i nawyki. Możemy mniej kupować, nie marnować żywności, ograniczyć spożycie mięsa, oszczędzać wodę, chronić zagrożone gatunki roślin i zwierząt w swoim otoczeniu, dbać o różnorodność gatunkową w ogrodach, nie używać chemicznych środków ochrony roślin w rolnictwie, sadownictwie czy ogrodnictwie; zbierać deszczówkę do podlewania  ogródków, dbać o próchnicę w glebie, nie palić plastików itd. 

Zobacz, co w związku z obchodami Dnia Ziemi dzieje się dziś w Polsce i na świecie:

3700 grusz i jabłoni dla Ziemi. Z okazji Dnia Ziemi Klub Gaja wspólnie z EY Global Delivery Services Poland - partnerem strategicznym Święta Drzewa, posadził 3700 drzew owocowych! Dzikie grusze i jabłonie będą rosły na terenach zniszczonych przez huragan w Borach Tucholskich. Sadząc gatunki owocowe i miododajne chcieliśmy zwrócić uwagę na potrzebę ochrony różnorodności biologicznej. 

 

Portal Organizacji Pozarządowych ngo.pl zaprasza dziś o godz. 17.00 na debatę#ngoplLIVE o klimacie, Europejskim Zielonym Ładzie i o tym, w jaki sposób organizacje pozarządowe (niekoniecznie zajmujące się zmianami klimatu lub ekologią) mogą włączać się w „przywracanie Ziemi”.

 

Oglądaj Dzień Ziemi na żywo, godz.18.00: Earth Day Live - Światowy Dzień Ziemi: warsztaty, dyskusje panelowe na temat klimatu i ochrony środowiska, ponownego zalesiania, rolnictwa ekologicznego, itd.


Szczyt Klimatyczny TOGETAIR organizowany przez Fundację Czyste Powietrze

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx