Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SARS-CoV-2 na fermach norek - mieszkańcy wsi alarmują [list otwarty]

W Polsce, podobnie jak w Danii i Holandii, wykryto już pierwsze przypadki zakażeń *SARS-CoV-2 na fermach norek*. Władze w tamtych krajach podjęły niezbędne kroki w trosce o zdrowie publiczne. Fermy zostały błyskawicznie zlikwidowane. Niestety w Polsce problem zagrożenia ze strony ferm norek dla rozprzestrzeniania się wirusa wciąż nie został rozwiązany.

Kontrole ferm przebiegają bardzo wolno narażając zarówno pracowników ferm, ich rodziny, jak również mieszkańców wsi sąsiadujących z tymi fermami.

Poniżej udostępniamy treść listu otwartego wystosowanego do prezydenta RP, premiera, wicepremiera, ministra rolnictwa i ministra zdrowia przez stowarzyszenia mieszkańców wsi położonych w największych zagłębiach ferm norek w Polsce. Jako Koalicja Społeczna Stop Fermom Przemysłowym zdecydowaliśmy się nagłośnić ich apel.

Treść listu na stronie Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym

Źródło: Informacja prasowa Koalicji Społecznej Stop Fermom Przemysłowym

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx