Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Noc Sów 2021 - 27 i 28 lutego!

Jest to wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie Jestem na pTAK! w całej Polsce. W kwietniu 2013 roku odbyło się po raz pierwszy w trzech miejscowościach. W 2019 roku Noc Sów zgromadziła ponad 8 tysięcy uczestników w całym kraju (!!!), niestety w 2020 roku się nie odbyła ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19. W tym roku planowane są ograniczone spotkania, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

https://nocsow.pl/wp-content/uploads/2020/02/PLOMYKOWKATyto-alba_C.Korkosz_0149-scaled.jpg

Co będzie się działo?

Jak co roku, będą wykłady o sowach, ich zwyczajach, tajemnicach i najnowszych odkryciach ornitologów. Zapraszamy na duża dawkę wiedzy i przygody – na warsztaty, wykłady, nocne spacery nasłuchy sów, ognisko oraz wiele innych atrakcji, które zależą tylko od pomysłowości Przewodnika oraz grupy. Będzie też okazja aby włączyć się w czynną ochronę Sów. Lutowe i marcowe noce to bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w czasie okresu godowego – i pohukują tak że włos jeży się na głowie – albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Zapisy ruszają wkrótce na stronie stowarzyszenia Jestem na pTAK.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: http://jestemnaptak.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx