Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pełnomocnik ds. ochrony zwierząt

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 26 czerwca 2020 r. powołał  Wojciecha Alberta Kurkowskiego na Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt.

Wojciech Albert Kurkowski to miłośnik zwierząt, międzynarodowy sędzia felinologiczny, wiceprezes World Cat Federation.

Do zadań Pełnomocnika należy m.in.: 

  • opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie ochrony zwierząt oraz dobrostanu zwierząt, a także analiza, ocena i monitorowanie już funkcjonujących w tym zakresie przepisów;
  • identyfikowanie najważniejszych problemów w sferze, za którą odpowiada oraz przedstawianie propozycji ich rozwiązania.

Ponadto do zadań Pełnomocnika należy także współpraca z organizacjami społecznymi, organizacjami zrzeszającymi rolników i hodowców zwierząt oraz z jednostkami samorządu terytorialnego.

W zakresie kompetencji Pełnomocnika jest również promowanie pozytywnych zachowań wobec zwierząt.

Materiały

KOMENTARZ​_nt​_nowelizacji​_ustawy​_o​_ochronie​_zwierząt.pdf 0.18MB

Oświadczenie​_Pełnomocnika​_ds​_Ochrony​_Spraw​_Zwierząt.pdf 0.45MB

Raport Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt z prac we wrześniu 2020 r.

Raport​_wrzesień​_2020.pdf 0.13MBRaport Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt z prac w sierpniu 2020 r.

Raport​_sierpień​_2020.pdf 0.47MBRaport Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt z prac w lipcu 2020 r.

Raport​_lipiec​_2020.pdf 0.56MB

Zarządzenie nr 24 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie powołania Pełnomocnika Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw ochrony zwierząt

Źródło: https://www.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx