Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wszystko o psie przewodniku – poradnik Fundacji Vis Maior

Psy przewodniki są w Polsce o wiele mniej popularne, niż w większości innych krajów. Nie ma sensu rozważać dlaczego tak się stało, ale ta sytuacja powoli się zmienia. Jednak wiedza na ten temat jest wciąż fragmentaryczna i pełna mitów.

Dlatego postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu możliwie dużo informacji na temat tych czworonożnych pomocników osób niewidomych, by zachęcić do starania się o nie lub zniechęcić tych, którzy nie są na to gotowi. Znajdziecie tutaj bodaj każdy aspekt wiedzy na temat psów przewodników: historyczny, prawny, zdrowotny, ekonomiczny, a nawet etyczny. Artykuły napisali zarówno ludzie przygotowujący psy do pracy z osobami niewidomymi, jak i użytkownicy. Na końcu znajdziecie także opis sposobów starania się o przyznanie psa przewodnika w czterech organizacjach działających w Polsce.

POBIERZ PUBLIKACJĘ W PLIKU PDF

Źródło: http://fundacjavismaior.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx