Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DZIEŃ OTWARTEGO ULA - przyjdź i poznaj świat owadów zapylających!

Wiktoria Kowalińska, studentka Ochrony Środowiska Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ramach zwycięskiego projektu "Zapylamy Kraków!" w Konkursie "Projekt: Zielony Staż", zaprasza na DZIEŃ OTWARTEGO ULA, który odbędzie się 26 lipca 2014 roku w Krakowie.
Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Myśli Ekologicznej będzie miało miejsce w kawiarni Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12, w godzinach od 11.00 do 15.00.

W ramach DNIA OTWARTEGO ULA odbędą się wykłady podejmujące tematykę znaczenia owadów zapylających dla przyrody i człowieka oraz cykl warsztatów edukujących. W programie przewidywana jest demonstracja ula oraz pracy pszczelarza, pokaz miodobrania, degustacja miodów, wyrób świec z wosku pszczelego, konkurs plastyczny dla dzieci, a także wiele innych atrakcji.
Zaplanowane jest również stoisko, gdzie będzie można uzyskać porady lecznicze związane z wykorzystaniem leków oraz kosmetyków na bazie miodu.
Dla zainteresowanych poznaniem pracy pszczół w ich naturalnym środowisku będzie możliwość zapisu na warsztaty prowadzone na pasiece Organizatorki w Pychowicach.

Temat ochrony pszczół został podjęty ze względu na problem masowego ginięcia owadów zapylających, który ostatnimi czasy przybrał groźne rozmiary.
Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat roli owadów zapylających w ekosystemach oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony i tworzenia dla nich nowych siedlisk bytowania.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronach internetowych: www.zapylamykrakow.pl oraz www.zielonystaz.pl.

Źródło: http://mysl-ekologiczna.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx