Zarządzanie gospodarką wodno-ściekową – zaproszenie na webinarium!

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) oraz Agencja Wspierania Ochrony Środowiska (AWOŚ) zapraszają na bezpłatny webinar pt. „Zarządzanie gospodarką wodno-ściekową w kontekście zmian ustawy Prawo wodne z 7 lipca 2022 r. na przykładzie Programu AQUARIUS”.

Spotkanie, w trybie online, odbędzie się 23 listopada br. (środa) i rozpocznie się o godz. 10:00. Webinar przygotowany został dla przedstawicieli gmin członkowskich ZGWRP, dla których udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Ustawą z dnia 7 lipca 2022 roku o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw zmieniono przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz do ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Znowelizowane przepisy wprowadziły wiele istotnych dla gmin obowiązków i odpowiedzialność karną w zakresie gospodarowania ściekami. Nowe przepisy mogą być trudne do spełnienia i dotkliwe szczególnie dla gmin wiejskich, gdzie nie ma liniowych sieci kanalizacyjnych, a zagospodarowanie ścieków odbywa się przy wykorzystaniu wszelkiego rodzaju zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni.

Aby pomóc gminom sprostać tym wymaganiom, ZGWRP wraz z AWOŚ przygotował webinarium, które odbędzie się na platformie VMS. Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla przedstawicieli Gmin Członkowskich, lecz wymaga uprzedniego zgłoszenia na adres mailowy Związku: biuro@zgwrp.pl (na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu zostanie odesłany link umożliwiający dołączenie do webinaru). Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 listopada (poniedziałek).

Zachęcamy do udziału!

W załączonych plikach zaproszenie i program spotkania.

Załączniki:
Pobierz (program spotkania.pdf)program spotkania.pdf [ ] 130 Kb
Pobierz (2022_11_23 zaproszenie.pdf)2022_11_23 zaproszenie.pdf [ ] 689 Kb

Źródło: http://www.zgwrp.pl

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 21.11.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 23.11.2022
Zakończenie wydarzenia: 23.11.2022
Miejsce wydarzenia: on-line
Organizator: ZGWRP i AWOŚ

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!