Zaproszenie na webinaria dla nauczycieli „Niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej”

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, warszawska instytucja zajmująca się edukacją i upowszechnianiem kultury filmowej, opublikowało na platformie VOD Warszawa „Niezbędnik filmowy” – praktyczne i przystępne narzędzie pomagające w prowadzeniu lekcji.

Z tej okazji zaprasza nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski na webinaria „Niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej”, które odbędą się w grudniu.

 

„Niezbędnik filmowy” to wygodne narzędzie, które jest dla nauczycieli i edukatorów inspiracją oraz pomaga w prowadzeniu lekcji, zwłaszcza w trudnych czasach nauki zdalnej lub hybrydowej. Film to atrakcyjny pretekst do pogłębionych rozmów na wiele różnych tematów, otwiera dzieci i młodzież na nowe zjawiska i problemy współczesnego świata, rozwija wrażliwość.

Chcemy, aby edukacja filmowa stała się naturalnym i nieodzownym elementem edukacji powszechnej. Wierzymy, że wynikające z niej umiejętności pozwalają nie tylko prawidłowo czytać i analizować filmy, lecz także pomagają krytycznie odbierać przekazy medialne i tworzyć nowe treści kultury. Liczymy na to, że dzięki Niezbędnikowi zrobimy wspólnie krok w tym kierunku, co w obliczu zachodzących na naszych oczach przemian społecznych i technologicznych wydaje się koniecznością. – mówi Katarzyna Ślesicka, zastępczyni dyrektorki i kierowniczka działu edukacji Centrum Kultury Filmowej.

Niezbędnik powstał w oparciu o dostępne legalnie i bezpłatnie w Internecie filmy krótkometrażowe, zawiera pomysły na lekcje z różnych przedmiotów (w odniesieniu do podstawy programowej):  języka polskiego, etyki, plastyki, informatyki, a nawet biologii, geografii czy godziny wychowawczej. Krótki metraż zaproponowanych filmów pozwala na obejrzenie ich w czasie lekcji lub w ramach pracy domowej.

Wśród opracowanych filmów znajdują się krótkie metraże zarówno mistrzów takich jak Marcel Łoziński czy Dorota Kędzierzawska, jak i filmy twórców młodszego pokolenia: Kuby Czekaja, Bartosza Kruhlika, Jana P. Matuszyńskiego. Jest dostępny za darmo na platformie VOD Warszawa:

KLASY 1-3: zapoznaj się z materiałem

KLASY 4-6: zapoznaj się z materiałem

KLASY 7-8: zapoznaj się z materiałem

Z tej okazji Centrum Kultury Filmowej zaprasza nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski na dwa webinaria „Niezbędnik filmowy w praktyce szkolnej”, które odbędą się na platformie Zoom. Link do webinarium zostanie wysłany mailowo do wszystkich zarejestrowanych osób. Zalogowani nauczyciele otrzymają zaświadczenie o udziale wydane przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz drukowaną wersję Niezbędnika.

8 grudnia o 18:00 – webinarium dla nauczycieli klas 1-3

Zarejestruj się

9 grudnia o 18.00 – webinarium dla nauczycieli klas 4-8

Zarejestruj się

Oba webinaria poprowadzi Anna Równy, autorka „Niezbędnika filmowego”, trenerka edukacji filmowej. Wprowadzi uczestników w szczegóły dydaktyczne i metodyczne publikacji. Podejmie próbę zainspirowania uczestników do wykorzystywania krótkometrażowych filmów w praktyce szkolnej. Odwoła się do wybranych filmów, uświadamiając, jakie kompetencje nabywają uczniowie podczas lekcji z proponowanymi materiałami wizualnymi. Opowie o metodach i formach pracy, za których pomocą można realizować tematy przedstawione w publikacji.

Więcej informacji i możliwość dopisania się do newslettera dla nauczycieli.

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Nauczyciele i rodzice obok filmów, spektakli czy podcastów dla siebie znajdą tu również inne materiały edukacyjne (np. filmy Andrzeja Wajdy i scenariusze lekcji na ich podstawie) oraz wiele bezpiecznych treści dla swoich uczniów i dzieci, m.in. dostępne bezpłatnie od 3 grudnia krótkometrażowe filmy fabularne, animowane i dokumentalne wyselekcjonowane we współpracy z Festiwalem Filmowym Kino w Trampkach.

Budowę http://vod.warszawa.pl sfinansowało m.st. Warszawa.

Strona www: https://vod.warszawa.pl

Facebook: https://www.facebook.com/VODwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/vodwarszawa

***

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy to samorządowa, warszawska instytucja miejska zajmująca się filmem, realizująca ważne zadania związane z upowszechnianiem kultury i edukacji filmowej oraz z refleksją nad rolą kultury audiowizualnej i cyfrowej w dzisiejszym społeczeństwie. Twórca i operator platformy VOD Warszawa sfinansowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Strona www: www.ckf.waw.pl

Facebook: https://www.facebook.com/CentrumKulturyFilmowej

Instagram: https://www.instagram.com/ckf_im.andrzejawajdy/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCucF22F3aBukZ8K7TCPMtvg

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/centrum-kultury-filmowej-im-andrzeja-wajdy/

Spotify: https://open.spotify.com/user/wsb85x5614fuqtyxfn12f0i0n

Źródło: Informacja prasowa

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 09.12.2021
Rozpoczęcie wydarzenia: 08.12.2021
Zakończenie wydarzenia: 09.12.2021
Miejsce wydarzenia: On-line
Organizator: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Dane kontaktowe ↓

Najnowsze wydarzenia!

Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024
Szkoły w gminach wiejskich lub miejsko - wiejskich (miasta do 5 tys. mieszkańców)
09.07.2024
- 22.07.2024
on-line i stacjonarnie
10.07.2024
- 05.08.2024
Cała Polska
03.07.2024
- 05.08.2024

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!