Zaproszenie na spektakl premierowy Teatru Chochół do stodoły na Mazurach

Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA zaprasza na spektakl premierowy Teatru Chochół w dniach 22,23,24 czerwca 2022, godz.22.00 do STODOŁY CHOCHÓŁ w miejscowości Świętajno 25 /k. Szczytna na Mazurach.

Mickiewiczowska ballada o mieście zatopionym w toni jeziora Świteź po raz kolejny nabiera dziś złowrogiej aktualności. Poetycka przypowieść o barbarii odwiecznie zagrażającej ze Wschodu zaklęta przez Mistrza w jakże muzyczne frazy, sprowokowała nas do nadania tej historii formy archaicznej śpiewogry, inspirowanej brzmieniem archaicznej Żmudzi i tradycjami muzycznymi wschodniego kresu dawnej R.P (Białoruś, Ukraina). Spektakl ma charakter “magicznego performance’u”, gdzie motywy pogańskie i chrześcijańskie przenikają się nieustannie.

Jednym z najważniejszych elementów budujących atmosferę spektaklu „Świteź” jest swoiste genius loci tego projektu – stara mazurska stodoła – siedziba teatru Chochół, miejsce, w którym rokrocznie w ramach Mazurskich Wędrówek Teatralnych prezentowane są intrygujące, autorskie spektakle o tematyce wpisanej w mazurski pejzaż kulturowy. Teatr położony jest w samym środku lasu, co dodatkowo buduje aurę tajemniczości i pewną “pararytualność” tego zamierzenia. Spektakl tworzy niezależny zespół wykonawczy:  dwoje aktorów (Lena Witkowska – aktorka, wokalistka, performerka związania z Teatrem Baraka w Krakowie oraz Andrzej Żak – aktor Teatru Miniatura w Gdańsku), ośmioro śpiewaków i śpiewaczek (instrumentalistów) związanych z szeroko pojętą muzyką “korzenną”: (Jacek Hałas, Agata Harz, Ewa, Robert i Kaja Wasilewscy, Monika i Serhij Petryczenko, Adam Cudak) oraz wolontariat.

adaptacja
Dariusz BŁASZCZYK, Jacek HAŁAS, Robert WASILEWSKI

reżyseria
Dariusz BŁASZCZYK

muzyka
Jacek HAŁAS, Robert WASILEWSKI

występują
Andrzej ŻAK, Lena WITKOWSKA, Agata HARZ, Monika PAŚNIK-PETRYCZENKO, Ewa WASILEWSKA, Jacek HAŁAS, Serhij PETRYCZENKO, Adam CUDAK, Robert WASILEWSKI i inni

scenografia
Bartek MYŚLAK

kostiumy
Bartek MICHALEC

światło
Grzegorz DRĘŻEK, Dariusz BŁASZCZYK

projekcje
Ula MILANOWSKA, Sylwek ŁUCZAK

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego.

WSPÓŁORGANIZATOR: Nadleśnictwo Spychowo

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA

PATRON MEDIALNY: Radio Olsztyn

MIEJSCE: Stodoła Chochół – Świętajno 25 /k. Szczytna na Mazurach (oznaczone na mapach Google)

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: animakul@wp.pl

lub tel. 500-174-294 (w godz.10.00-18.00)

 

Szczegóły wydarzenia

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.06.2022
Rozpoczęcie wydarzenia: 22.06.2022
Zakończenie wydarzenia: 24.06.2022
Miejsce wydarzenia: Stodoła Chochół – Świętajno 25 /k. Szczytna na Mazurach
Organizator: Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA

Dane kontaktowe ↓

Odwiedź inne nasze portale

Całość na portalu edufin.pl

Newsletter

Co miesiąc najlepsze teksty WW w Twojej skrzynce!